Bir sütunun en alt hücresinde bulunan değeri yazdırma formulü

sirkülasyon

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2021 LTSC TR
Sayın çıtır
Teşekkür ederim. Zahmet verdim hakkınızı helal edin.
Sayın hamza8625 sizin sayfanızda soru sordum. Sizde kusura bakmayın ne olur. Sizinde affınıza sığınıyorum.
Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
merhaba çıtır bey, bir sorum daha olacaktı. bu formülün kendini güncellemediğini farkettim. ancak tekrar formülün üzerinde bir işlem yaparsam kendini güncelliyor. bunu neden yapar acaba. excel 2016 sürümünü kullanıyorum onunla alakalı bir durum olabilirmi? Uyumluluk modu 97-2003 olarak kullanıyorum dosyayı sıkıntı olabilirmi

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Formüller sekmesinden hesaplama yönteminizi kontrol edin. Büyük ihtimalle sizde "ELLE" olarak ayarlıdır. OTOMATİK olarak değiştirin düzelecektir.

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
kontrol ettim otomatik işaretli oradada. ve mesela 500 üncü satırdan sonrası boş oradan aşağısında hiçbir veri yok. o kısımları en aşağısına kadar seçip sil dediğimde o sayfadaki formül düzeliyor.

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
ve bu düzeltmeyi yapıp kaydetmeme ragmen, kapatıp açınca eski haline dönmüş oluyor formüller. sanki ben hiç birsey yapmamışım gibi.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Dosyanızı görmek lazım. Görmeden yorum yapamıyorum maalesef..

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
https://drive.google.com/open?id=1fL4fntOUiZOfkIixd7_ak9lqwyqAnWp8

Öncelikle yardımınız için çok teşekkür ederim Koray Bey. bu linkten indirebilirsiniz dosyayı. problem tam olarak şu , sütunun en altındaki değeri yazması gerekirken yazmıyor ve şimdi farkettim bir üstteki değeri yazıyor. mesela bunu indirdiğinizde 187+518 sekmesinin AN15 HÜCRESİNDEKİ FORMULE GÖRE Q sütununun en altında olan değeri yazması gerekiyor. ama en altın bir üstündekini yazıyor.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Dosyanızı indirdim. Açtım. Hücrenin içine girip çıktım düzeldi.

Sanırım hesaplama yöntemi "Manuel" olarak ayarlı durumda. Bunu kontrol ediniz.