Bir tablo/sayfadaki dolu satırları ve başa sayfa/tablodaki dolu satırları başka sayfa/tabloda ardışık birleştirme

Excel Vers. ve Dili
excel2011-english
Merhaba;

Bir tanımlamalar sayfamda girilen dolu satırları algılayarak başka bir sayfa/tabloda ve buna ek olarak yine bir sayfa/tabloda girilen satırların başka sayfada ardışık olarak yazdırılmasını yapmaya çalışıyorum. Asıl konu sonuç sayfamda hazır tablomda bazı satırların başta belirttiğim sayfa/tablo'dan gelmesini istiyorum. Sabit tanımlayamıyorum çünkü bu bazen 2 satır bazen 10 satır olabilir. Bu durumda sonuç tablomda arada boş satırların olmasını istemiyorum.

Örneğin Tanımlar sayfasında A1:A25 arasını tarayıp dolu olanları almasını ve değişkenler sayfasında yine A1:A25 tarayıp dolu olanları almasını ve hesaplamalar sayfasında tanımlar sayfasından aldığı satırları ve peşine de değişkenler sayfasından aldığı satırları yazmasını istiyorum. hesaplamalar sayfasında bu kısmdan önce ve sonra başka satırlar mevcut. Bu durumda dolu olan kadar satır ekleyerek veya çıkarılarak olmasını fonksiyon ile sağlayabilirmiyim. Sağlayamaz isem makro kullanarak nasıl yapabilrim.

Şimdiden tüm cevaplar için teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
2007,2010,2013
Merhaba,

Temsili veriler içeren dosyanızı yüklerseniz daha hızlı yardım alabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
excel2011-english
Elbette eklemeye çalışayım ancak esasen sanırım anlatım sade olmuştu. Ancak malasef nası dosya ekleyeceğimi bulamadım. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
excel2011-english
Tekrar merhaba
Merhaba,

Tanımlamalar sayfasındaki tablolardaki dolu satırları, hesaplamalar sayfasına aktaracak şekilde bir dosya hazırladım.
İstediğiniz bu şekilde bir şey mi?
https://s4.dosya.tc/server11/4rt5e6/revIhtiyaclar.xlsm.html
öncelikle ilginiz ve vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. Ancak maalesef düzgün çalışmadı. Copy cache inde ne varsa onu yapıştırıyor. hücreleri getirmiyor maalesef.Cache i temizleyince de ilk kez doldurulduğunda getiriyor ama sonrasında yine getirmiyor. Elbette bu benim kullandığım excel sürümünden de olabilir. Mac Office 2019 versiyonu.

Excel Vers. ve Dili
2007,2010,2013
Merhaba,

Bahsettiğiniz sorunlara ilişkin ekran fotoğrafı ya da video şeklinde paylaşıp yapmanız mümkün mü?

Excel Vers. ve Dili
excel2011-english
Merhaba,

Bahsettiğiniz sorunlara ilişkin ekran fotoğrafı ya da video şeklinde paylaşıp yapmanız mümkün mü?
Bir video kaydı yaptım. Hem sizin yaptığınız dosyanın ben de alışma şeklini gösteriyor. Hem de aslında benim yapmak istediğim sorunu aktardım. İlginiz için teşekkürler.

VIDEO:

Excel Vers. ve Dili
2007,2010,2013
Merhaba,

İlk tabloda bir satır belirleyiniz ve o satıra ait B,C ve D sütunlarına veri girişi yapınız. Muhtemelen kopyalama işlemini cache den değil de tablodan yapacaktır.

Excel Vers. ve Dili
excel2011-english
Merhaba,

İlk tabloda bir satır belirleyiniz ve o satıra ait B,C ve D sütunlarına veri girişi yapınız. Muhtemelen kopyalama işlemini cache den değil de tablodan yapacaktır.
Evet dediğiniz gibi 3 sütuna da veri girince tabloyu alıyor, ancak aynı zamanda resim olarak kopyalamada yapıyor. ekran görüntüsünü çektim.

Excel Vers. ve Dili
2007,2010,2013
Merhaba,

Kopyalama mantığı, ilgili satırdaki tüm hücrelerin dolu olması, doğruysa kodları o duruma göre revize edeyim. Kendi bilgisayarımda denedim, sadece tabloyu kopyalıyor. Mac'ten kaynaklı bir durum olabilir, onu da araştıracağım.

Excel Vers. ve Dili
excel2011-english
Aslında kopyalama mantısı doğru, ancak sadece ilk sütunda dolu olabilir. Aslında almak istediğim genelde ilk sütun. Diğer sorun ise muhtemelen daha önce de dediğim gibi mac den kaynaklı bir sorun. Teşekkürler.