bir tabloya bazi bilgileri ortak birden çok kayıdı tek formda girmek

Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Sadece fikir istediğimden örnek yollamadım.
Elimde alımlar tablosu var.
bu tabloda her bir kayıtta bir ürünün alım miktarı tutarı ve fatura tarih nosu var
istediğim formda aynı faturayla alınan farklı ürünlerin ortak tarih no ile tek formda sadece değişen miktar ve tutarlarını gireceğim bir form oluşturmak istiyorum
fatura formunu açtığımda tarih ve noyu gireyim aşağıdan 3-4 tane ürünün miktar ve bilgilerini gireyim ve bu tek formdan alınan bilgiler alımlar tablosuna 3-4 tane kayıt olarak yazılsın... yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2003
tek formda yapman için öncelikle aktarma yapacağın tablonun aynısından bir tane daha yapacan onu formuna alt form olarak koyacan sen o formda kaydı girdikçe geçici tabloya aktar diye bir tuş yapacan ona tıkladıkça alttaki verisayfası görünümündeki forma aktaracak diyelim sen o fatura no ile 10 kayıt yaptın geçici tabloya sonrada aktar tuşu yapacan o na tıklayınca geçici tabloya eklenen kayıtların hepsini asıl tabloya yeni kayıt olarak girecek kayıt ekleme işi bitincede geçici tablouyu boşaltacak ve bunların hepsinin kodları benim eklediğim ado kodlarında var benim cevap verdiğim sorulara bak