bir veriyi diğer satırlara yazdırmak

• Konbuyu başlatan alilayer
  • Başlangıç tarihi
A

alilayer

Misafir
Merhaba,

ekte yer alan ornek veri tabanı ilk sütunda AAB den AAZ ye kadar olan başlıklar yer almaktadır.
bu başlıklar bir tane olabildiği gibi aynı başlıktan daha fazla sayıda da olabilir. AAB ile başlayıp AAZ ile biten aralık bir kişiye aittir ve ikinci AAB ve AAZ aralığı başka bir kişiye ait veriyi göstermektedir.

benim yapmak istediğim AAH a denk gelen alan2 deki sayıyı AAB ve AAZ aralığında yer alan her başlığa, yeni bir sütünda (alan3 gibi) yazdırmak. Tabi yeni AAB(yeni kişiye geçince) ye geldiğinde o AAB altında yer alan AAH değerini yazdırmalıdır.

AAB ve AAZ arasında yer alan değişkenlerin bazıları her kişide olmayabilir veya daha fazlası da olabilir. Alan3 ü kendim elle giriş ile ekledim. Alan 3 de yer aldığı gibi sayının otomatik yazdırılmasını sağlayabilir miyiz? bunun bir yolu var mıdır?

aranıza yeni katıldım bu ilk sorum olacak yardımlarınız için teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın alilayer,

Bu verileriniz böyle uzayıp gidiyor mu?

Hep 27 adetlik periyotlar halinde mi?

İyi çalışmalar :)

A

alilayer

Misafir
sayın modalı

bu veriler uzayıp gidiyor. toplam kayıt 1.000.000 üzerine çıkabiliyor. yani çok sayıda kişi olacağını belirtmeliyim.

hep 27 adetlik periyotlar halinde değildir. bazı başlıklar 2, 3, 4... defa yer alabiliyor. Ayrıca her başlıktan her kişide olmayabilir.

ilginiz için teşekkürler.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Sayın alilayer,

Sanırım istediğiniz kayıt güncellemelerini yapabildim. Form1 in kod sayfasını incelerseniz nasıl olduğunu anlayabilirsiniz.

İyi çalışmalar:)

A

alilayer

Misafir
sayın modalı,

Teşekkürler. vba konusunda iyi değilim, öğrenmeye çalışıyorum.
elimde bulunan asıl veri tabanına bunu uygulayacağım.

yardımlarınız için çok teşekkürler.

A

alilayer

Misafir
asıl dosyaya uyarlayamadım:(

Sayın modalı,

hazırlamış olduğunuz dosyada 27 ye kadar saydırarak sonuca ulaştınız galiba, fakat benim kullandığım asıl örnek dosyasında bu sayı kişi başına farklılık arzettiği gibi her başlık her kişide aynı yerde ve sayıda olmuyor bazen bir kişide olan başlık diğerinde hiç olmuyor.
asıl veri tabanını ekte gönderiyorum ben üzerinde sizin kodlarınız ile deneme yaptım fakat başarılı olamadım.

örnek dosyada her kişi için başlangıç ADD olup diğer add yeni kişiyitemsil etmektedir. benim yapmak istediğim ise SUB başlığının karşısına gelen sayıyı alan3(field3) e yazdırmaktır.

mümkünse müsait bir zamanınızda incelemenizi rica ederim.

şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Sayın alilayer,

ekte yer alan ornek veri tabanı ilk sütunda AAB den AAZ ye kadar olan başlıklar yer almaktadır.
bu başlıklar bir tane olabildiği gibi aynı başlıktan daha fazla sayıda da olabilir. AAB ile başlayıp AAZ ile biten aralık bir kişiye aittir ve ikinci AAB ve AAZ aralığı başka bir kişiye ait veriyi göstermektedir
benim yapmak istediğim AAH a denk gelen alan2 deki sayıyı AAB ve AAZ aralığında yer alan her başlığa, yeni bir sütünda (alan3 gibi) yazdırmak
diyorsunuz ona göre yazıyorum kodları bugün ise incelemeden 27 ye göre yaptınız diyorsunuz ve Alan1 deki metinlerin önceki örneğinizle bir ilintisi yok. Bu nasıl iş anlamadım. 2 saat uğraştım o kodları yazıp doğru olarak çalışmasını sağlayana kadar. Onları bile inceleme zahmetine katlanmadınız.