birbirinden bağımsız sayaç

Merhaba arkadaşlar,
Excel konusunda fazla bilgim yok, yardımcı olursanız sevinirim. :?
Excelde her kutucuğu bir birinden bağımsız sayaç yapmak istiyorum.
ama bunu nasıl yapacağım hakkında fikrim yok. istediğim kutucuğun içine her tıklandığında içeriğini 1 arttırsın veya azaltsın. yapmak istediğim şey şu.50 öğrencim var, bunlara 20 soruluk bir test yapıyorum. her soru 5 şıklı olacak. Excelde 20x5 tane kutuyu sayaç olarak hazırlayacağım. örneğin 1. öğrencinin ilk soruyu A şıkkı, 2. soruyu B şıkkı diye işaretlediğini farz edelim, bende buna uygun olarak kutucuğun içindeki rakamları fare yardımıyla 1'er arttırmak istiyorum. her öğrencinin cevabını işaretlerken rakamları elimle yazmadan fare ile halletmek daha kolay olacak. Daha sonra örneğin ilk soruya 50 öğrencinin kaçı A, kaçı B vs.. şıkkını işaretlemişse bunun istatistiğini hesaplayacağım. (% olarak veya grafik olarak- sanırım bunu halledebilirim).
Ancak daha sayaç konusunu halledemedim. word'deki sayfa girintilerini ayarlayan sayaçlar gibi olabilir veya başka bir öneriniz varmı, lütfen.. yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Formlar'dan Değer Değiştirici ekleyin. Sağ tıklayıp Denetim Biçimlendir'de Denetim Sekmesinde Hücre Bağlantısı olarak excel'de bir hücre seçin.. Makrosuz şekilde çözmek için en iyi yol bu aklıma gelen.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim Danersin, yapmak istediğim buydu. :hey: :hihoho:
Son olarak 2 sorum var.
1-örneğin G1 kutususuna tıkladığımda A1-B1-C1-D1-E1 kutularındaki rakamların grafiğini göstersin istiyorum. Ayrıca bu grafiği sayfanın istediğim köşesinde açtırabilirmiyim
2- işlem yaptığım kutucuğun aktifken renk değiştirmesini istiyorum.
vaktiniz olduğunda cevap verirseniz sevinirim
Teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Sorunuzu tam anlamadım. Bunu makro ilemi yapmak istiyorsunuz ?

Kutulardan kastettiğiniz hücreler anladığım kadarı ile. Hücreleri seçip grafik çizdirdiğinizde grafik penceresini sayfada istediğiniz yere yerleştirirsiniz. hücre değerlerinde değişiklik olduğunda grafiğinizde güncellenir. Sorunuz bu değilse bir örnek dosya göndermenizde fayda var.