Birbiriyle Bağlantılı Excel Dosyaları

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
16-09-2021
Selam,
Bir Ana Excel dosyası yapıp bununla bağlantılı diğer 2 yada daha fazla excel dosyası oluşturmak istiyorum...
Yani Þöyle ana excel dosyasında her ayı gösteren Ocak-Þubat şeklinde ayrı ayrı ayları gösteren sayfalar şeklinde sayfala ve bu sayfalarda bir tablolar olsun , benim yapmak istediğim diyelim 2.excel dosyasında ocak-şubat-mart tablosu olucak bu tabloda ki değerlerin bağlantısı ana excel dosyasıyla bağlantılı olucak , ana excel dosyasında yaptığım değişiklikler diğer excel dosyalarınada yansıyacak....Biraz karışık gibi oldu ama kısaca Bir ana excel dosyası bunda aylarla dağılmış tablolar diğer excel dosyalarında isteğe göre seçilmiş aylar bunları ben belirliyeceğim ve bu aylardaki tablolardaki değerlerdeki değişkliklerin bağlantısı ana dosyala ile bağlantılı olucak....
Yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkürler....

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
16-09-2021
merhabalar verdiiniz linki inceledim ,
excel 2000 sürümünü kullanıyoruz işyerinde ben bunu yapıyorum yalnız ana excel dosyasında diyelim bir satır ekleyince araya bağlantılı excel dosyasına bu yansımıyor :( bunu nasıl yansttıra bilirim kısaca ana excel dosyasında ne yapıyorsam bağlantılı diğer excel dosyasına yansımasını istiyorum :) teşekkürler

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
İki Çalışma Kitabı(excel dosyası) ile çalışma yapıyorsanız, ilgili verileri kopyalayıp diğer excel dosyasına "Bağ Yapırşır" yöntemi ile yaparsanız; bir excel dosyasnda yapılan bir değişiklik diğer excel dosyasınada yansır.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
16-09-2021
teşekkürler bunuda bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu yalnız sanırım bu excelin 2000 sürümünden kaynaklanıyor ,ana excel dosyasında diyelim araya bir satır ekleyip yeni bir değer girince bağlantılı excel dosyasına ekleme yapılmıyor :)))) , evde kullandığım excel 2003 sürümünde bunu yapabiliyordum ama sanırım 2000'inde bu yook...Malesef bunuda iş yerinde kullanıcam excel 2000 yüklü olan bir bilgisayarda
Yada ben bilmiyorumdur bu da mevcuttur excel 2000'de, ayrıca teşekkürler yardımlarınız için..
hürmetler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
16-09-2021
Selam yeni bir başlık açmak istemediğim için aynı soruyla bağlantılı olduğunda buraya yazmayı uygun gördüm.
Benim yapmak istediğim birbirliyle bağlantılı excel dosyalarında A ve B sütunlarında değerler olsun ana excel dosyasın da B sütünunda değer sıfır olunca bağlantılı excel dosyasındaki A1' deki değerde sıfır olsun....

Bir kısa örnek ile:
Ana Excel Dosyasındaki değerler bu şekilde olsun;
A1:10 B1:5 (eğer B1 deki değer 0 (sıfır) olursa

Bağlantılı Excel Dosyasındaki değerler
A1:0 B1:0 (burada ana dosyadaki B1:0 (sıfır olunca) A1: de otomatik olarak sıfır
olsun..Sanırım eğer formülü kullanılarak yapılacak ama ben
beceremedim.. :(