Birden Çok İsim Arama

Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
Herkese merhaba excelde yeniyim tecrübeli arkadaşlara bir konu danışmak istiyorum. Şimdi elimizde bir sürü isim yazan bir veri var. Bir ismi bu tablodan aramak istediğimizde ctrl +f ile örneğin ali yazıp arıyoruz sonucu veriyor.Sorum Şu bu listeden aynı anda 50 tane isim aratmak istiyorum tek tek arayıp zaman kaybetmektense 50 farklı ismi nasıl artırım.Örneğin tabloda 500 tane ad soyad yazan müşteri listem var elimdede 50 tane isim var bu 50 kişi benim müşteri listemde varmı bunu bulmak için bir kod varmıdır? Teşekkür ederim

MGokboruAtan

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft® Excel® Microsoft 365 için MSO (Sürüm 2310 Derleme 16.0.16924.20054) 64 bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-11-2024
benzer tabloyu oluşturdum ve işe yaradı ancak arayacak 50 isimi bu kısma elle yazmanız gerekiyor
=FİLTRE(A2:A500;ESAYIYSA(KAÇINCI(A2:A500; {isim; isim ; isim; isim ............................ };0)))

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Alternatif olarak EĞERSAY ile saydırarak ya da DÜŞEYARA ile arayarak sonuç alabilirsiniz.

İsimlerinizin A sütununda olduğunu varsaydım.
Aramak istediğiniz 50 isminde B sütununda olduğunu varsaydım.

C1; (Bu formülü ihtiyacınız kadar alta sürükleyiniz. Sayma işlemi yapar. Sonucu sıfır olan isimler A sütununda yoktur..)
C++:
=EĞERSAY(A:A;B1)
Ya da;

C1; (Bu formülü ihtiyacınız kadar alta sürükleyiniz. Arama işlemi yapar. Sonucu #YOK olan isimler A sütununda yoktur..)
C++:
=DÜŞEYARA(B1;A:A;1;0)[code=cpp]