Birden çok sayfadaki verileri başka bir sayfada toplamak

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013
Excel dosyamda formatı aynı olan birden çok sayfam var. Bu sayfalara düzenli veri girişi yapılıyor. Satır sayıları sabit değil. Bu verilerin farklı bir sayfada altalta eklenmesi gerekiyor. Bu sayede bir nevi rapor oluşturabilmeyi hedefliyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşlarada şimdiden teşekkür ederim.

Konunun daha iyi anlaşılabilmesi için bir örnek dosya ekliyorum.

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Slm.
Tabloyu inceleyin.
Not (makro ile çözümün daha hızlı olacaktır.)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013
Teşekürler

Sevgili MUYGUN,
Teşekkür etmekte geciktim, zira çalışmanızı çözmem bukadar zamanımı aldı :D Evet sanırım benim için en doğru çözüm bu. Ancak bukezde küçük iki sorunla karşılaşıyorum. Birincisi, vermiş olduğum örnekte sayfa adlarını sembolik vermiştim, aslında onlar Adana, Afyon, Ankara, Burdur vs. şeklinde bulunuyor ve çalışmanız da böyle bir isimlendirme ile çalışamayacak. İkinci olarak da satır ve sayfa sayılarım örnektekinde çok daha fazla olduğundan herbir değer girilmesinde bir hayli beklemek zorunda kalınıyor.
O halde (Bence) çözüm şu: Sayfa adlarını başka bir makro yardımıyla sadece raporun hazırlanacağı zaman SAYFA1 SAYFA2 ... şeklinde değiştirtmek gerek. Ama nasıl? Tekrar yardımlarnızı rica ediyorum.
Sonuç olarak kazancımız:
1 - Zamandan tasarruf,
2 - Yapmış olduğunuz halihazırdaki çalışmanın da değerlendirilmiş olması,
3 - Yeni bir konunun da tarafımızca öğrenilmiş olması.

Tekrar teşekkürler.

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Slm.
Belirttiğim gibi makrolu çözüm gerekiyor.
Ama verilerinizi bir sayfada toplarsanız bu verileri işlemek,raporlamak yada hesaplamalarda kullanmak hızlı ve kolay olur. Veritabanı mantığı bu. Bu dosyayıda inceleyin. Eğer makrolu çözüm istiyorsanız bunu belirtin. (benim vba bilgim yeterli değil) Çözüm üreten arkadaşlar olacaktır.
İyi çalışmalar.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Ekteki örnek dosyada makrolu çözümü bulabilirsiniz. Umarım faydası olur.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013
Çözüldü.

COST_CONTROL ve muygun arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
Makrolu çözüm benim tam olarak ihtiyacımı karşılıyor ve bunu kullanacağım.
muygun'un çalışması ise banana tahmininizden de çok yaralı oldu zira direk uygulama üzerinde çok şey öğrendim diğerçalışmalarımda da kullanabilmeyi umuyorum. VBA dan çokda bişey öğrenemediğimi söylemeliyim ancak kullanacağım .
Tekrar teşekkür ediyorum sizlere ve birkez daha excel.web.tr sayesinde bir sorunum daha çözüldü.