Birden fazla alana göre arama ve cıkan sonuca göre atama!

Merhabalar ;

Excelde şu şekilde bir formul yapmak istiyorum fakat makro ve kod fazla bilmiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim..

2 excel calışma sayfası var birinde ben ;(kitap2) müşteri kodu ürün kodu ve bu ürünün fiyatını gireceğim.
diğer sayfada ise (kitap1), satırlarda ürünler, stunlarda ise musteriler koda göre sıralı..
kitap 1 de girdiğim musteri kodunu ve urun kodunu buldurmak ve ikisinin kesiştiği hücreye girdiğim fiyatı vermesini istiyorum..
özetle ... ;

resimler de de göreceğiniz gibi kesişim noktasına girilen fiyat değerinei atmasını istiyorum..
bu konuda yardımcı olabilirmisiniz acaba....

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn smc__,

İki ayrı dosya oluşturup istediğiniz fonksiyonları yazdım, ancak dosyaları size göndersem bile dosyaların benim bilgisayarımdaki yolları sizinkinden farklı olacağı için fonksiyonlar bozulmuş olarak gelecektir.

Ben yine de örnek iki dosyayı ekte gönderiyorum. Kitap2'deki açıklamaya göre hareket ederseniz istediğiniz fonksiyonları elde etmiş olacaksınız.

Kolay gelsin.

sn mehmett ;

İlgilendiğiniz için cok tesekur ederim..Sizin yaptığınız benim yapmaya çalıştığımın tam tersi olmuş.yapılmak istenen ; kitap1 de verilen(sayfa1....2 olsa da olur) , bilgiyi kita 2 de bulmak değil, kitap 2 de verilen müşteri kodu ve ürün kodunun,kitap 1 de kesişim alanına Kitap 2 deki fiyat bilgisini yazdırmaktır.Kitap1 deki yazılan rakamların olmadığını düşünün ve siz diğer kitap2 de hangi müşteri numarası ve urun numarasını vermişseniz ve fiyatını , kitap1 de ilgili müşteri ve ürünün kesiştiği noktaya verilen fiyatı atmak istiyoruz..
ve bunu henuz yapabilmiş değilim :(
tesekkurler

Sayın yurttas
tesekkurler fakat sizn gönderdiğinizde mehmett beyin gönderdiğiyle aynı sadece tek bir excel dosyasında toplanmış hali.. bir önceki açıklamamı inceleyebilirmisiniz.

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Benim gönderdiğim tam sizin anlatıma uygun ancak ayrı dosyalarda olacaksa bunu rahatlıkla uyarlayabilirsiniz. Ancak siz iyisimi dosyanızın (veya dosyalarınızın) bir minyatürünü ekleyin. Bir bakalım.