Birden fazla değişkene göre sözleşme tarihi yaklaşan kayıtları gün bazında hesaplamak

Hoksisamuray1

Enes Kolbaş
Excel Vers. ve Dili
Office 365
Şimdi ben dosyamda sözleşme tarihi yaklaşan kayıtları gün bazında hesaplamak istiyorum

Ama söyle bir algoridmam var. önce lokasyon adını alacak, sonra ona bağlı olan F2 sütununda yer alan banka kodlarını kontrol ederek en yüksek numaraya sahip olan kaydı bulacağız. Örneğin: AKB65-21, AKB65-22, AKB65-23, AKB65-24 kodları arasından AKB65-24 seçilmeli. Sonrada Maksimum numaralı banka koduna ait en son sözleşme bitiş tarihini "AI" sütununda bulacak. En son da sözleşme bitiş tarihi ile bugünün tarihi arasındaki farkı hesaplanacak ve sonucu "AK" sütununa yazılacak.
Ben lokasyon ismine göre en son sözleşme bitiş tarihini "AI" sütununda buldurup sözleşme bitiş tarihi ile bugünün tarihi arasındaki farkı hesaplanacak ve sonucu "AK" sütununa yazdırabildim.

=IF(J414="", "", IF(AI414<>MAXIFS(AI:AI, J:J, J414), "", MAX(0, DATEDIF(TODAY(), AI414, "D"))))

Aslında istediğim Lokasyona bağlı kurulum yapılan bankaların banka kodlarına bakıp en güncel olanını alıp son yapılan sözleşme tarihini bugünün tarihinden çıkarıp kaç gün kaldığını bulmak. Burada her lokasyonda birden fazla bankayla sözleşme yapılabildiği için. Bunlarında her sene yasal artış üzerinden sözleşmesi yenilendiği için lokasyona bağlı bankaya yapılan son sözleşme üzerinden hareket etmeliyim. son sözleşme 2023 ise onu baz alacak 2023 öncesi ise boş gelmeli.

Örnek: X lokasyon için; banka kodu AKB65-21 AKB65-22 AKB65-23 AKB65-24 Ise bunların içinden AKB65-24’ü almalı.
GAR71-21 GAR71-22 GAR71-23 GAR71-24 ise bunların içinden GAR71-24’ü almalı.
diğer bankalar içinde aynı şey geçerlidir.