Birden fazla satır için bölmeleri Dondurma mümkün mü?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Tr
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
31-12-2015
İyi geceler sevgili üstadadlar; Birinci satır ile birlikte 80'inci satırı sabitlemek istiyorum. Aradaki hücrelere veri girdiğimde 80'inci satırdaki toplamları görerek veri girmek istiyorum. Çok uğraştım çok aradım ama bir türlü çözümünü bulamadım. Bir satır ve bir sütunu bölmeleri dondurla yapabiliyorum ama iki farklı satır için bir türlü olmuyor. Bilginiz var mı acaba bu mümkünmüdür? Yardımlarınız için teşekkürler.

kemal turan

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 32 bit
06-10-2032
Merhaba,
Satırları dondurma yerine ;
Verileri girdiğinizde alt toplamları görebileceğiniz ek dosyada bir örnek yaptım.
Selametle

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Tr
31-12-2015
ilginiz ve emeğiniz için teşekkürler Kemal Bey. Ben bu şekilde yapıyordum zaten ancak dondurma olayını merak ettim. Yinede teşekkürler.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

Kamera özelliği kullanılarak bir şeyler yapılabilir. Kamera özelliğinden yararlanarak 80. satır çekildi, adına TopSat dendi.

Aşağıdaki kodlar da bulununan satıra göre bu şekli gösterir.

Kod:
Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)

With ActiveSheet.Shapes("TopSat")
        .Left = Range("A" & Target.Row + 2).Left
        .Top = Range("A" & Target.Row + 2).Top
    End With

End Sub

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Tr
31-12-2015
Necdet Bey ilginize teşekkürler. Bu çok ilginç birşey olmuş hemen arşivimdeki Necdet Yeşertener klasörüme ekledim. Ancak falan filan sütunumda isimler sabit 75 kişi var diğer sütunlara veri giriyorum en alt toplamı görme amacıyla bu soruyu sormuştum yine de teşekkürler.

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
Elbette tercih sizin ancak, bence basit düşünüp, basit çözüm önerisinde bulunayım, üst taraftaki dondurulmuş satır sayısını ihtiyaca göre artırıp (çok fazla satır gerektiriyorsa tabi anlamlı olmaz) toplam formüllerini bu satırlara taşırsanız bu bilgiler her daim görünür durumda ve en üstte yer alır.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Tr
31-12-2015
Ömer Bey aynen dediğiniz şekilde kullanıyorum toplam satırını en üste kopyaladım. İlginize teşekkürler.