"BİRİNCİL ANAHTAR" ' a "YİNELEN DEĞER&

"BÝRÝNCÝL ANAHTAR" ' a "YÝNELEN DEÐER&

Selam, arkadaşlar. Ã?ncelikle bildiklerinizi saklamayıp bize aktardığınız için teşekkürler...

.........veri tabanımda kullandığım bir alan (birincil anahtar) ' aynı isimden tekrar giriş gerekiyor. Olmuyor...Tablodan "genel özellikler" den "Yineleme (var) evet " seçiyorum. O zaman da "birincil anahtar" ' ı kaldır diyor. Bu da mümkün değil....formlarda...önemli bir bağlantı olarak kullandığım.....veritabanının olmazsa olmaz "alanı".

..........Birincil anahtara "aynı" değerden girilmesi mümkünmü......
TEÞEKKÜRLER.....

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
:hey:

Forumda autonumber , otomatik sayı veya birincil diye aratın lütfen.

YARDIM

Tekrar merhaba. Belirttiğiniz şekilde arama yaptım ama sonuca ulaşamadım. birazda tembeliz heralde ......hep hazıra bekliyoz....birincil anahtara..."yinelenen değer" girişi yapılabilirmiii...? Henüz bulamadım . eğer benden önce bişeyler bulursanız .....yönlendirme yaparsanız memnun olurum...bende aramaya devam edicem tabiii..

......ilginize teşekkürler.....

Birincil anahtarın mantığı zaten "benzersiz" olması. Eğer birincil anahtar alanına aynı değerler girilebiliyor olursa o zaman birincil anahtar olma özelliğini kaybeder.

CEVAP

Dediğiniz.doğrudur size bir soru......

........çok değişikve farklı sorgulu tam bir programınız var...ve bu programda...."x" alanı birincil anahtar "olmak zorunda" fakat hem birincil anahtar olacak hemde farklı "değer" alması gerekecek.....

.....benim problemim bu....

Ben çünki birincil anahtarın "benzersiz yönünü değil" .........."açılan kutu" uygulamalrının problemlerini aşmak...için kullanıyorum...