BİTİŞ TARİHİNE GÖRE MESSAGE BOX ÇIKARMA

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Öncelikle herkese merhaba benim yaptığım stok programında istediğim bir konu vardı, AL sütununda ürünlerin son kullanma tarihi yazmaktadır. Ve Userformu açtığımız zaman son kullanma tarihi 10 ve 10 günden daha az olan ürünlerin adlarını message box ile yazdırmak istiyorum fakat beceremedim yardımcı olursanız çok sevinirim...

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Userforma açınca msgbox ile istemişsiniz.
Çalışmanızda Userform kullanıyor musunuz, yoksa sadece bu iş için mi Userform yapacaksınız. Bana göre Useform üzerinde Listbox da listelenmesi daha doğru olur. Tabi çalışmanız farklı bir yapıdaysa görmek gerekir.

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Merhaba,

Userforma açınca msgbox ile istemişsiniz.
Çalışmanızda Userform kullanıyor musunuz, yoksa sadece bu iş için mi Userform yapacaksınız. Bana göre Useform üzerinde Listbox da listelenmesi daha doğru olur. Tabi çalışmanız farklı bir yapıdaysa görmek gerekir.
Userformum mevcuttur listboxla listeleme de yapıyorum ama bana hatırlatma olsun diye istiyorum sayfamın adı "Cerkezkoy" Ürün adları A Sütununda yazıyor Son kullanma tarihleri ise AL sütununda yazmaktadır. Form açıldığında son kullanma tarihi 10 veya 10 günden daha az kalan ürün varsa eğer message boxla o ürünün adını yazmasını istiyorum işte çikolata ürününün son kullanma tarihinin dolmasına 9 gün kaldı gibi....

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Örnek dosya ekleyip açıklar mısınız.

.