blok içinde Ara fazla ve eksik olanları yazdır.

şehiriçi

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR 32 Bit
Merhaba Arkadaşlar ,
Siz değerli dostlardan 2 isteğim olacak mümkünse ;

1.......Ekte ki dosyamın ,blok sayfasının 23-44 satırları arasındaki ( sarı renk) , A sütunun da ki verilerinden örnek verirsek ;
Hastane,Bermende,monas,Yallagöz,kaymakamlık, Adliye Parkı, BizimMarket, Migros,Belediye Evleri, Adliye Parkı ,kaymakamlık, Yallagöz ,monas ,Bermende
bu blok taki durak isimleri Asıl dır .Aşağıda ki duraklar da yine blok sayfasının 01-22 satırları arasındaki (A sütunu ,yeşil renk) veri'ler

Hastane,Bermende,monas,Yallagöz,kaymakamlık, Adliye Parkı, BizimMarket, Migros,Belediye Evleri, Adliye Parkı ,kaymakamlık,monas ,Bermende
bu bloktaki durak isimleri yukarıdaki ile karşılaştırılınca ...Yallagöz... durağı ,01-22 satırları arasındaki (A sütunu ,yeşil renk) veri'lerin içinde eksik olduğunu görüyoruz .

isteğim şudur ki ,
Bu Asıl olan (sarı renkli) verilerin içinde olmayan ...Yallagöz...durağını blok sayfasının 45-66 satırları arasına yazdırmak istiyorum. (ben manuel olarak yazdım.)

2...............Ekte ki dosyamın , blok sayfasının 23-44 satırları arasındaki F sütunu (sarı renk) veri'lerden ,
Belediye Evleri,Adliye Parkı,Zafer,Park Hayat,Yeni Otogar,Borsa,Hasgül,Borsa,Park Hayat,Zafer,Adliye Parkı
bu blok taki durak isimleri Asıl dır .Aşağıda ki duraklar da yine blok sayfasının 01-22 satırları arasındaki F sütunu (yeşil renk) veri'ler

Belediye Evleri,Adliye Parkı,Zafer,Zafer,Park Hayat,Yeni Otogar,Borsa,Hasgül,Borsa,Park Hayat,Zafer,Adliye Parkı
bu bloktaki durak isimleri yukarıdaki ile karşılaştırılınca burada da Zafer durağının ...Yallagöz... durağı ,01-22 satırları arasındaki F sütunu (yeşil renk) veri'lerin içinde fazla olduğunu görüyoruz .

isteğim şudur ki ,
Bu yeşil renkli sütunda fazla olan ...Zafer...durağını blok sayfasının 67-88 satırları arasına yazdırmak (ben manuel olarak yazdım.)

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Mahmut Kök

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
Doğru örnek dosyayı eklediğinizden emin misiniz?
1.......Ekte ki dosyamın ,blok sayfasının 23-44 satırları arasındaki ( sarı renk)
demişsiniz ama blok sayfasında sadece 16 satırda veri var ve tamamı yeşil. Diğer yazdıklarınız da sayfaya uymuyor. Belki sayfa isimleri karışmıştır diye düşündüm, diğer sayfaya da uymuyor.

242517

şehiriçi

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR 32 Bit
sayın mahmut kök ilginize ve uyarınıza gerçekten çok teşekkür ederim . evet yanlış dosya eklemişim. hele diyordum kendi kendime niye hiç kimseden
bir cevap gelmiyor diye, doğru dosyayı gönderirken yukarıdaki dosyayıda düzelticeğim ,Teşekkürler ...

Ekli dosyalar