Bölmeleri dondurma- Sabit ve hareketli satırlar

Muhammet Okumuş

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Arkadaşlar Merhaba,

Ben H sütununa kadar bölmeleri dondurdum. Ama benim yapmak istediğim A-H arası satırlar hareketli I ve daha sonraki sütunların satırlarının sabit kalmasını istiyorum. Umarım anlatabilmişimdir. Yani ben sayfayı küçültmeden (zoom) aynı anda A3000 hücresi ile I1 hücresine görmek istiyorum.

Bu olmaz ise;
Sayfa1 de çalışıyorken Sayfa2'yi görebilmem mümkün mü? Pencereleri yerleştir dediğim zaman farklı çalışma kitaplarını yerleştiriyor. Ama aynı çalışma kitabının sayfalarını yerleştiremedim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 İngilizce -
Excel 2010 Türkçe -
Excel 2013 Türkçe -
Merhaba,
İkinci sorunuz için şu işinizi görür mü ?
Görünüm / Yeni Sekme daha sonra
Görünüm / Tümünü Yerleştir seçimini yapınız.

Muhammet Okumuş

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Sn bzace; ikinci sorunun cevabını karşılıyor. Teşekkür ederim. Eğer birinci sorunun cevabı olmazsa bu yöntemi kullanacağım.

Bana birinci sorunun cevabı yok gibi geliyor ama bekleyelim biraz.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Bildiğiniz üzere excelde tablolar sağa doğru ilerler. Bu sebeple bölmeleri dondur seçeneğide sağa doğru çalışır. Yani 1. sorunuzun cevabı mümkün değildir.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Muhammet bey, farklı yerlerdeki hücreleri görmek istiyorsanız, bunu makroyla hücrelerin fotosunu(resmini) sfiht tuşuna basılı tutarak yapabilirsiniz.

Muhammet Okumuş

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Sn. Seyit Bey,
Kamera özelliğini biliyorum. Ama kamera özelliği dosyanın yavaş çalışmasına neden oluyor. Sizin ifade ettiğiniz makro yöntemini bilmiyorum. Acaba rica etsem kodları paylaşabilir misiniz?

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Arkadaşlar Merhaba,

Ben H sütununa kadar bölmeleri dondurdum. Ama benim yapmak istediğim A-H arası satırlar hareketli I ve daha sonraki sütunların satırlarının sabit kalmasını istiyorum. Umarım anlatabilmişimdir. Yani ben sayfayı küçültmeden (zoom) aynı anda A3000 hücresi ile I1 hücresine görmek istiyorum.

Bu olmaz ise;
Sayfa1 de çalışıyorken Sayfa2'yi görebilmem mümkün mü? Pencereleri yerleştir dediğim zaman farklı çalışma kitaplarını yerleştiriyor. Ama aynı çalışma kitabının sayfalarını yerleştiremedim.
ikinci sorunuzla ilgili aşağıdaki linkde excelin kendi menülerinin yanında dosya açılınca (pencereler) menüsü oluşuyor bu dediğinizi yapıyor.

http://www.excel.web.tr/f133/kontrol-eklentileri-t140355.html

Muhammet Okumuş

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Sn. Halit Bey,
Kendi bilgisayarım olmadığı için deneme şansım yok. Cevabınız için teşekkür ederim.