Borç yaşlandırma listesi

Excel Vers. ve Dili
office xp
Ekli dosyada.istediğim

MÜŞTERİBORCU SAYFASINDAKİ BORÇ TUTARININ FATURA DÖKÜMÜNDEN EN YENİ TARİHLİ FATURALAR İÇİNDEN BORÇ RAKAMINI BULUP BANA HANGİ FATURADAN NE KALDIĞINI GÖSTERMESİ BUNU YAPABİLECEĞİM BİR FORMÜL VARMI.

Ekli dosyalar

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba

buşekilde sonuca ulaşmak mümkün değil gibi görünüyor.
"...EN YENİ TARİHLİ FATURALAR İÇİNDEN BORÇ RAKAMINI BULUP..." en yeni tarih neye göre? en son deseniz anlaşılır ama sondan kaçıncı olacak? mesela 7.ay çok mu geç tarih olur. bana göre mart ayı bile erken tarih diyebilirim.
670i41 tl lik ödeme neden 1.8.9 tarihli faturadan düşülüyor? bundan öncekiler ödenmiş mi, nerden bileceğiz?
sanırım bu verileri başka bir programdan alıyorsunuz. ondalık ayraç "." olduğundan bunu "," ile değiştirin. sayılarınız metin olarak görünüyor.

Excel Vers. ve Dili
office xp
Dediğiniz gibi verileri başka bir programdan aktarıyorum. ikinci olarak en son kestiğim faturadan itibaren bana olan borcu bulması gerek yani örnekte verdiğim gibi son fatura rakamım bana olan borcunu karşılamadığı için ondan bir önceki faturaya gidecek iki faturanın toplamıda karşılamassa bir önceki faturaya. diyelimki en son kestiğim fatura yetmedi bir önceki fatura da ilk fatura ile birşelince fazla oldu ohalde en son kestiğim faura net rakam olarak kalır ondan önceki kestiğim faturadan da borç toplamından kalanı gösterir.

Diyelimki 650 tl borç var veri sabit geliyo zaten

En son 500 tl fatura kesmiş oluyum ondan öncede 300 tl

Bu demektirki 500 tl lik fatura duruyor ve 300 tl lik faturadan da 150 tl kalmış tır.

istediğim özetle bu. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba
sanırım sizde daha önce yapılan ödemelerde vardır. eğer öyleyse tek fatura tutarından gitmektense alınan-verilen gibi 2 sütun oluşturup her ödemede kaç tl kaldı takip etseniz daha kolay olmaz mı?

Excel Vers. ve Dili
office xp
Dediğiniz gibi olmuş olsaydı mutlakaki yapardım ancak işin içinde başka etkenlerde var bu yüzden formül desteği istedim. konu ile ilgili daha fazla nasıl aydınlatıcı olabilirim bilmiyorum. beklediğim cevap umarım gecikmez

Excel Vers. ve Dili
office xp
Sorumun cevabı sanırım yok.

Üstadlar bana yol gösterebilirmi acaba ne yapabilirim.