Bordro Düzenlemesi

Excel Vers. ve Dili
Microsoft 2007 - Türk.e
Merhabalar Arkadaşlar...

Kendi çabalarımla, bir maaş bordrosu düzenlemeye çalıştım. Gerekli olan yasal kesintiler, baz alınacak matrah vs gibi bilgileri hallettim ve bunlarla ilgili formülüzasyonları hallettim. Benim sizlerden öğrenmek istediğim, resimde göreceğiniz üzere, bir ayın günlerini 1,2,3 .... 31 şeklinde belirttim. Rakamlarla belirttiğim bu günlerin altına çalışma saatlerini tek tek yazıyorum. Çalışma saatlerini otomatik olarak girilmesini sağlamak için bizzat bilgisayarın takvimiyle ilişkilendirmek istiyorum. yani istediğim tam olarak şu şekilde. Kasım ayının ilk günü perşembeye denk geliyor. Çizelgeyi takvimle ilişkilendirdikten sonra Kasım ayının 1,2 ve 3 (yani perşembe, cuma ve cumartesi) günlerine otomatik 7,5 yazılıp, 4. günün yani pazar gününün boş kalmasını istiyorum.

Excel programında böyle bir işlem yapabilir miyim? Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 99.5 KB Görüntüleme: 63

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2010 tr 32bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13-06-2029
Excel programında böyle bir işlem yapabilir miyim? Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.
Sitenin arama özelliğinde, ayrı ayrı puantaj ve bordro kelimelerini aratın , birçok bitmiş örnek
bulacaksınız. Ya da sitede bunlar için ayrılmış http://www.excel.web.tr/f124/ bölümünde listelenmiş olarak inceleyebilirsiniz.

Sayfanın resmi yerine dosyanın kendisini yüklemiş olsaydınız, sorunuza göre cevap mümkün olurdu.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 2007 - Türk.e
Diğer örnekleri inceledikten sonra, Excel konusunda çok çok başlarda olduğumu çok net bir şekilde anlamış oldum. Yalnız, diğer örnekleri incelememe rağmen, kendi Bordro Düzenlememle ilgili sorunumu çözemedim. Acaba bana, gerekli formülü verip yardımcı olabilecek biri var mı?

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2010 tr 32bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13-06-2029
Diğer örnekleri inceledikten sonra, Excel konusunda çok çok başlarda olduğumu çok net bir şekilde anlamış oldum. Yalnız, diğer örnekleri incelememe rağmen, kendi Bordro Düzenlememle ilgili sorunumu çözemedim. Acaba bana, gerekli formülü verip yardımcı olabilecek biri var mı?
Sayın Prot_ ;

Bir resme bakarak gerekli formül üretmek imkansız birşey, zira size özgün çalışmada ne nereden etkilenecek ne artacak eksilecek , formül basamakları sonuçta ne amaca hizmet edecek bunları anlamadan formül üretmek imkansız birşey. Bu, hedef olmadan tetiğe basmak gibi birşey olur, yani sonuç kesin karavana... Bu değil istediğim deme ihtimaliniz yüzde 99.

Siz çalışmanızı buraya yükler ve sorunu bunun hücre adresleri üzerinden izah ederseniz elden gelen yapılır.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Pro
Office 2010 Pro
Dostum bunun benzeri bir çalışmayı yeni bitirdim bende aslında dediğin yaptırabilirim ancak bunun için Sn.Cems'in de söylemiş olduğu gibi dosyayı yüklemen gerekli formüllü işlemlerde dosya olmadan pekte net sonuçlar alamazsın!

Excel Vers. ve Dili
Microsoft 2007 - Türk.e
Kusura bakmayın, siteye yabancı olduğumdan dolayı, dosyayı yüklemek yerine resim yüklemeyi tercih etmişim. Söyleminiz üzerine, Bordro çalışmamı ekte koyuyorum.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Microsoft 2007 - Türk.e
Yardım...

Zamanında hazırlamış olduğum ve ekte sunulmuş olan Excel çalışmam, format atarken silindi. Acaba biri bana ekte dosyayı gönderebilir mi? Sıfırdan başlayarak yeni bir tane daha oluşturmak istemiyorum.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft 2007 - Türk.e
Çok sağolun, teşekkürler. Allah razı olsun ve hayırlı geceler.