Bos hucrelerde Sıfır olmasın ve Userform sorunu

Merhaba,

Bazen userformlar arasinda geciste soyle bir sorun yasiyorum.

Ornegin Userform1 ile Userform2'yi aciyorum. Bu sirada Userform1'i Unload Me veya Me.Hide yapiyorum. Userform2 cok guzel aciliyor. Daha sonra oradaki kutucuklara degerler girip kaydet makrosu ile onu excel sayfasina kaydediyorum. Geri deyip Userform2 yi Unload edip Userform1'i tekrar aktif hale getirirken bazen Userform2 arka planda kalıyor. Yani ustunde islem yapilmiyor ama oyle goruntu olarak arkada kaliyor.

Birde bu kutucuklara deger girip onu excel sayfasina kaydediyorum ya, hic bir deger girilmdiginde bos gozukuyor fakat baska sayfadan o kaydettigim sayfadaki bos hucreleri okuttugumda Sıfır gozukuyor bo hucreler icin, bunu nasil cozebilirim.

Tesekkurler

Kimsenin bi firiyok mu?

Textboxtan Test sayfasinin A1 hucresine deger giriyorum. Textbox bos olsa bile kaydete basyorum. Ve kaydediyor. Test sayfasinda A1 bos gozukuyor. Ama data sayfasindan =Test!A1 diyeokutma yaptigimda bos cikacagina SIFIR cikiyor, ne yapmaliyim?

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Data sayfasında iken Araçlar-Seçenekler-Görünüm-Sıfır Değerleri kısmındaki kutucuktaki onay işareti kaldırıp deneyin. Sanırım sorununuz çözülecektir.

fructose' Alıntı:
Data sayfasında iken Araçlar-Seçenekler-Görünüm-Sıfır Değerleri kısmındaki kutucuktaki onay işareti kaldırıp deneyin. Sanırım sorununuz çözülecektir.
ama o zaman gercekten sıfır olan degerlerde kayboluyor.

Bu bos hucre degerlerini kokten nasil bos olarak gozukmesini saglayabilirim. Yani baska sayfadan okuma yaparken, sorumda anlattigim gibi

yani Test sayfasinda hucre bos olarak gozukurkn diger sayfaya aldigimda neden SIFIR cikiyor anlayamadim. O da bos gozukemez mi?

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Tam olarak kodlarınız bilmediğin için şöyle birşey önerebilirim

Private Sub CommandButton1_Click()
Range("A1") = TextBox1
If TextBox1.Value = "" Then Range("A1") = ""
End Sub

yani TextBox1.Value = "" boş ise hücreye birşey yazma