boş hücreler

Merhabalar ben iki excel sayfasını birbirni bağladığım burada yapmak istediğim birinci sayfada yazdıklarım ikinci sayfadada gözükmesi ama diğer sütündada başka yazılar yazması gerekiyor bunları el ile yazıyorum yapmak istediğim birinci sayfada boş sütunlar ikincidede boş gözüksün ama dolu sütünların yan sütununda da başka yazılar yazması umarım ne istediğimi anlata bilmişimdir lütfen yardım !!

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn cyberem

Ben yazdıklarınızdan bir şey anlayamadım. Bir örnek ekleyiniz.

selamlar

örnek bir resim ekledim burada sorduğum 1. belgedeki (p:38) hücresine veri girildiği zaman 2. belgedeki (p:33/38) hücrelerinin toplamlarını sayıyor ve orada gösteriyor ben 1. belgeye veriği girmediğim zaman 2. belgede ( 0 ) gözükmesinin yerine o hücrenin boş gözükmesini istiyorum vede (Q:38) hüresindeki ( model ) yazısının (p:38) hücresinde veri gözüktüğü zaman çıkmasını boş olduğu zaman hiç birşey yazmamasının istiyorum

X

xxrt

Misafir
İkinci belgenin P38 Hücresine şu kodlar
Kod:
=EÐER([Çalışma Kitabınızın Adı]Sayfa1!P38=0;"";[Çalışma Kitabınızın Adı]Sayfa1!P38)
Model Yazısı P38 Göre Görünmesin isterseniz aynı sistem;Q38 ve MODEL yazan her hücreye..
Kod:
EÐER(P38="";"";"MODEL"

G

Guest

Misafir
Merhaba ilk sorunuzu pek anlamadım ama ikinci için bir öneri sunayım
=if(P38=0;"";"Model") bu formulu Q38 e kopyalarsanız ikinci sorununuz hallolacaktır. :(