Boş muhtarlık bölgesi askı listesi

tekinali

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
27-10-2024
Merhabalar boş bir şekilde muhtarlık askı listesinin exceline ihtiyacım var bir türlü bulamadım nereden bulabilirim acaba

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,
Sorunuzu chatgpt'ye sordum. Yanıtı :

Anladım, Excel'de boş bir muhtarlık askı listesi oluşturmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. **Excel'i Açın:** Excel'i açın ve yeni bir çalışma sayfası oluşturun.

2. **Başlıkları Belirleyin:** İlk satıra başlıkları ekleyin. Bu başlıklar genellikle şunları içerir: Ad, Soyad, Baba Adı, Doğum Tarihi, Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl, Nüfusa Kayıtlı Olduğu İlçe, Mahalle/Köy, Cilt No, Aile Sıra No, Sıra No.

3. **Boş Hücreleri Doldurun:** Bu başlıkların altına, her bir muhtarlık askı listesi için gerekli olan boş hücreleri doldurun.

4. **Veri Girişi Yapın:** Liste için gerekli verileri girmeye başlayın. Bu veriler, muhtarlık askı listesi için kaydedilmesi gereken bilgileri içermelidir.

5. **İhtiyaca Göre Alanlar Ekleyin:** İhtiyaca göre ekstra alanlar ekleyebilirsiniz. Örneğin, adres bilgileri veya iletişim bilgileri gibi alanlar eklemek isteyebilirsiniz.

6. **Biçimlendirme Yapın:** Verileri girdikten sonra, gerektiğinde hücreleri biçimlendirin ve liste içindeki verileri düzenleyin.

7. **Veriyi Koruyun:** Verileri kaydetmeyi unutmayın ve gerektiğinde güvenli bir yerde saklayın.

Bu adımları izleyerek, boş bir muhtarlık askı listesi oluşturabilir ve gerekli bilgileri ekleyebilirsiniz. Bu sayede, gerektiğinde listeyi güncelleyebilir ve muhtarlık işlemlerinizi daha kolay ve düzenli bir şekilde yönetebilirsiniz.

tekinali

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel
27-10-2024
Denedim fakat bu seçimlerde yapılan liste gibi olmadı o kısmını beceremedim görselde ki gibi yapmam lazım boş şekilde içerisine isimler ekleyip başlıklarda düzenleme sağlayacağım fakat bu düzeni yapamadım

Ekli dosyalar

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,
Birşeyler denedim. ve benim gözler bitti 02:30 da
Düzenlemeyi devam edebilirsiniz.

Ekli dosyalar

Tevfik_Kursun

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro - Türkçe 64 Bit
12-02-2029
Merhaba Sayın Tekinali,
Yapmak istediğiniz muhtarlığa gelen askı listelerini bilgisayar ortamına almak ve aranan isimlere kolay ulaşmak mıdır?
Eğer isteğiniz bu ise, zaten idareden istediğinizde excel dosya olarak verebilirler size. Geçtiğimiz seçimde böyle olmuştu. Burada size, elinizdeki verilere kolay ulaşım imkanları oluşturabiliriz. (TC ile ARAMA, Kapı No ile ARAMA, Ad Soyadın ilk harfleri ile ARAMA, Ad Soyad ile ARAMA ... vs gibi)
İyi çalışmalar