Boşluk Kaldırma

Excel Vers. ve Dili
EXCEL2000
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10.03.2023
Merhaba Arkadaşlar
Sgk nın sitesinden indirip excel'e aktardığım tabloda ekli dosyada görüleceği üzere gün sayısı ve prime esas kazan sütunların önündeki ve arkasındaki boşluklardan ötürü toplamlarını yaptıramıyorum.
Bul ve değiştir le sayının sonundaki boşluğu kaldırıyor önündeki boşluğu kaldırmıyor kırp ve yerinekoy formülleri ile denedim bir türlü boşlukları kaldırmıyor.

Ekli dosyalar

leumruk

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2013 tr
Selamlar,
Sayılardan birinin önündeki boşluğu seçin. "CTRL C" ile kopyalayın değiştir menüsünü açın Bul kısmına yapıştırıp deneyin.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL2000
10.03.2023
Hocam Çok Teşekkür ederim.

Sorun çözüldü elinize emeğinize sağlık

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Bende de satır sonlarında değişik sayıda boşluklar var.Ctrl+H ilede kalkmadı, trim lede.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝2019 32 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
Merhaba @ydemiral,

Bu kod: =KIRP(A1) işinizi görüyor olması gerekir. Çözüm olmuyorsa örnek dosya yükleyiniz, zira boşluk gibi gördükleriniz normal bir boşluk olmayabilir.

iyi çalışmalar.

denese

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2019
02-03-2026
Merhaba Arkadaşlar
Sgk nın sitesinden indirip excel'e aktardığım tabloda ekli dosyada görüleceği üzere gün sayısı ve prime esas kazan sütunların önündeki ve arkasındaki boşluklardan ötürü toplamlarını yaptıramıyorum.
Bul ve değiştir le sayının sonundaki boşluğu kaldırıyor önündeki boşluğu kaldırmıyor kırp ve yerinekoy formülleri ile denedim bir türlü boşlukları kaldırmıyor.
Merhaba,

e-bildirge işlemlerinde aylık prim hizmet belgesini excel'e aktardığınızda da aynı sorunu yaşıyorsunuzdur. Ekteki dosyanın, her iki konuda da işinize yarayacağını düşünüyorum. Sgk işveren uygulamasından herhangi bir döneme ait aylık prim hizmet belgesini görüntüleyin ve kopyaladıktan sonra dosyadaki A:N stun aralığına yapıştırarak deneyin.

Ekli dosyalar