Boşluklarda Ok İşareti(→ →) Görünümü

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Arkadaşlar Herkese Selamlar,
Word belgelerimde kelimeler arası boşluklarda ok işareti (→ → →) çıkmış bulunmakta. Bunları nasıl kaldırabiliriz. Görüntüsünü ekli dosyada veriyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Günaydın Seyit Bey,

Boşluk dediğiniz Tab tuşu. Bir sürü boşluk karakteri eklemektense tab tuşu işlemi hızlandırır.
Sizin örnekte tek tab tuşu ile de işlemi yapmak olasıdır, cetvelden sekmeleri ayarlamak şartıyla.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Resimde işaretlemiş olduğum yer seçili olmuş olabilir.

Excel Vers. ve Dili
Office 365
sanırım siz kaldırmak istediğinize göre, aşağıdaki bilgi yardımcı olacaktır.
Ok, yüz veya diğer bir simgeyi otomatik olarak ekleme
Otomatik Düzelt etkin ise, Otomatik Düzelt girdilerinin yerleşik listesinde içirilen simgeleri (örneğin oklar ve yüzler) otomatik olarak ekleyebilirsiniz. Aşağıdaki listeye önceden tanımlanmış bir Otomatik Düzelt adı yazın ve Word'ün bunu uygun bir simge ile otomatik olarak değiştirmesini izleyin. Örneğin, eklemek için --> yazın.
Not Metin simgenin yerini almıyorsa, Otomatik Düzelt özelliğini etkinleştirmeniz gerekebilir. Araçlar menüsünde, Otomatik Düzelt Seçenekleri'ni ve sonra Otomatik Düzelt sekmesini tıklatın. Metni yazarken değiştir onay kutusunu işaretleyin

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Ama bir sonuç alamadık. Necdet Abi, doğru, onlar Tab Tuşu ile ilgilidir, onlar gözükmesin, muhtemelen bir ayarı var, bulamıyoruz.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Arkadaşlar sorunu hallettim > Araçlar > Seçenekler > Görünüm > Sekme Karakterleri, çentiksiz olacak.

Sayın Seyit Tiken zannedersem 2006 yılında idi aynı sorun benimde başıma geldi,hatta bu siteden yardım talep ettim,buna rağmen çözüm bulunamamıştı,daha sonra düzeldi fakat nasıl düzeldi tam olarak hatırlamıyorum.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

Daha kısa yolu var Basılmayan karakterleri gizle/göster ikonuna basmanız yeterli.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Necdet Bey, yukarıda Ali beyde o ikonu göstermişti, onuda denedim ama olmamıştı.

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2007 TÜRKÇE
buldumm!

arkadaşlar bu sorunu hal ettim ilk önce 2 tane "eşittir" işareti yapıyorsunuz sonra shift tuşuna basın 'z' tuşunun yandaki tuşa basın ben böle yaptum patladı gitti !! :eek:k:::eek:k::

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2007 TÜRKÇE
yaptım ben..