boslukları doldurmak

MRB,ben hazırladığım tabloda bir sütun içinde kalan her boşluğa"-" gelsin istiyorum.excel fonksiyonlarından biriyle yapılabilir mi? :?

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Değiştirmek istediğiniz verilerin alanını seçip aşağıdaki makroyu çalıştırabilirsiniz.

Kod:
Sub bosluktire()
    Selection.SpecialCells(xlCellTypeBlanks).Select
    Selection.Value = "-"
End Sub
Sorunuzu doğru anlayıp anlamadığımdan emin değilim, farklı bir şey kastettiğiniz lütfen iletin.

Excel Vers. ve Dili
office 2007-mssql 2008 R2
nihan' Alıntı:
MRB,ben hazırladığım tabloda bir sütun içinde kalan her boşluğa"-" gelsin istiyorum.excel fonksiyonlarından biriyle yapılabilir mi? :?
SELAM;

BİR KOLAY YOLU DA " =EÐER(A2="";"-";A2) " BU FORMÜLLE OLABİLİR.

"-" YAZMASINI İSTEDİÐİN YERİN A SÜTUNU OLDUÐUNU VARSAYARAK HEMEN YAN TARAFINA BİR SÜTUN EKLEYEREK BU ÇÃ?ZÜMÜ YAZIYORUM.
(ADMINIMIZ MESAJLARA DOSYA EKLEME MODÜLÜNÜ YAPARSA :dua: Ã?RNEKLER DE GÃ?NDEREBİLİRİZ DİYE UMUYORUM)

:roll:

eğer sorunuzu yanlış anlamadıysam boş hücreleri "-" olarak doldurmak istiyorsunuz

bunun için o sutunu seçip CNTR-H ye basıp DEÐİÞTİR bölümüne "-" yazıp onaylamanız yeterli olur.

G

Guest

Misafir
Merhaba

Sürekli elle yapılan bir çözüm ama paylaşmak istedim. - olmasını istediğiniz alanları tarayın sonra

Edit >> Go to dan açılan pencerenin altındaki special butonu seçilir.Pencere değiştiği zaman yeni pencerede blanks seçilir ve OK butonuna basılır.Boylece butun boş hücreler seçilmiş olur.
Daha sonra - tuşuna basılır ve sonra ctrl ile enter tuşuna birlikte basılır.Böylece boş hücrelerin hepsi - olur. :p

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Türker' Alıntı:
Merhaba

Sürekli elle yapılan bir çözüm ama paylaşmak istedim. - olmasını istediğiniz alanları tarayın sonra

Edit >> Go to dan açılan pencerenin altındaki special butonu seçilir.Pencere değiştiği zaman yeni pencerede blanks seçilir ve OK butonuna basılır.Boylece butun boş hücreler seçilmiş olur.
Daha sonra - tuşuna basılır ve sonra ctrl ile enter tuşuna birlikte basılır.Böylece boş hücrelerin hepsi - olur. :p
Bu da benim

Kod:
Sub bosluktire() 
    Selection.SpecialCells(xlCellTypeBlanks).Select 
    Selection.Value = "-" 
End Sub
şeklinde yazdığım makronun manuel yapılabilecek şekli.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Huseyin'in VBA koduna maydonoz olmak için ben de aşağıdakini önereyim bari;

Kod:
Sub BoslukTire2()
    Selection.SpecialCells(xlCellTypeBlanks) = "-"