boyutu fazla olan excel dosyası

Excel Vers. ve Dili
excel2003 türkçe
Arkadaşlar merhaba
Ekte bulunan excel dosyası talimat olarak kullandığımız bir dosya fotoğrafları küçültmeme rağmen dosya boyutu fazlaydı . dosya içindeki sayfaları silmeme rağmen dosya boyutu 6.8 mb sıradışı olarak önceden tanımlanmış bir makro var silinemeyen başkada ne var bilemiyorum .yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
http://www.dosya.tc/server29/hRlr2G/1.xls.html

irfancantr

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 365 - İmngilizce
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
07-05-2029
Merhaba,

Dosyanızda gizli olarak ("makine ayar") adlı bir sayfa var... Bu boyutu artırabilir.
2. olarak; siz excel de ne kadar işlem yaparsanız boyutu okadar yükselecektir. Çünkü excel de yapılan hiçbir işlem aslında silinmiyor. Bizlerin göremeyeceği şekilde gizleniyor. Bu yüzden size önerim;

Yeni bir dosya açınız ve sadece kullanacağınız makroları bu dosyaya alınız,
Kullandığınız sayfayı zor değilse tekrardan oluşturunuz ve o şekilde kayıt ediniz.
Eğer excel'i veri tabanı olarak kullanıyorsanız en kısa zamanda access'i veri tabanı olarak seçiniz.

Hatalı bir bilgi aktardıysam lütfen uzman arkadaşlar düzeltmede bulunsun..

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
25/05/2022
önceden tanımlanmış bir makro var silinemeyen başkada ne var
bilemiyorum
Dosyanız paylaştırılmış bir dosya, "Gözden Geçir" Çalışma kitabını paylaştır dan paylaşımı kaldırırsanız makro bölümünü görebilirsiniz.

İkinci bir konu,
@irfancantr nin dediği gibi, gizli bir sayfa var. Bu sayfadaki küçükgibi görünen logo, dosyanın boyutunu arttırıyor.

Logoyu bir düzenleyicide 200x70 yada daha uygun bir boyuta düşürüp eklerseniz sorun giderilecektir.

Excel Vers. ve Dili
excel2003 türkçe
sayın irfancantr sayın asri makineayar sayfasını kaldırıp sorunu çözdüm yardımlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim iyi çalışmalar