Bozuk veritabanı

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 tr
mrb,
Access 2003'te hazırlanmış bir veritabanı uygulamamız var;
Uygulama yakın zamana kadar sorunsuz çalışıyordu. Şimdi açmak istediğimizde

"Microsoft Office Access bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor. Bu durumdan dolayı özür dileriz." mesajı çıkıyor
Shift ile açabiliyoruz bu şekilde açıp Veritabanını sıkıştır ve onar seçtiğimizde yine aynı mesaj geliyor

Formların ve raporların tasarım moduna girebiliyoruz fakat vba kısmına girmek istediğimizde yine aynı hata geliyor, sanırım sorun vba kısmıyla ilgili.

Uygulamayı farklı bilgisayarlarda çalıştırmayı denedik aynı sorun devam ediyor. Bu uygulamanın çalışmadığı bilgisayarlarda başka access uygulamaları çalışıyor

Ne yapabiliriz acaba

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Yakın tarihli bir yedek varsa onu kullanın.. Tabloları dış veri al yöntemi le çekebiliyorsanız veri olarak da kaybınız olmaz.. Bu durumda tüm dosyayı kurtarmak çok zor.. Bazı üçüncü parti yazılımlar kurtarırız diye idda ediyorlar ama ben daha kurtulanına rastlamadım..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 tr
mrb,
Tablolara ulşabiliyorum
Formlar açılmıyor (Normal görünümde) formlarıda tasarım modunda açabiliyorum ama
vba kısmına girmek istediğimde bu hata çıkıyor
aynı şekilde raporlarında vba kısmına giremiyorum, tasarımda falan görebiliyorum tuhaf bir durum gibi.
Başka yedeğimde yok maalesef ne yapılabilir

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 365 (64 bit) - Türkçe
Merhaba,

Sakıncası yoksa dosyanızı görebilir miyiz?

Excel Vers. ve Dili
2003
Xp
Türkçe
İngilizce
Sayın Taruz'un belirttiği gibi yakın zamanlı bir kopyası varsa, onu yeniden işlemeniz gerekebilir.

Benim belirtmek istediğim şey ise, bu dosyaların bulunduğu makinenin harddiskinde yada sisteminde problemler olabileceğidir. Dosyanızı kurtardıktan ya da yeniledikten sonra kesinlikle aynı sistemde kullanmaya devam etmeyin. O makineninde sistemini yenileyin, harddiskini gözden geçirin...

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Düşündüğümden kötü değilmiş durum.. Bağlı tabloları yeniden tanımlayarak siz de bir deneyin..:

Ekli dosyalar

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 365 (64 bit) - Türkçe
Dosyanız kendi bilgisayarımda düzgün çalışıyor.

Office programını kaldırıp yeniden kurmak işe yarayabilir.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 tr
Sayın Taruz Bey çok teşekkür ederim
sorun düzelmiş,
problem neymiş, nasıl oluşmuş, nasıl çözüldü
bilgi verebilirmisiniz
Teşekkürler