Bozulan excel dosyasını düzeltmek

beyrek1972

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
xp
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13-03-2029

Merhaba değerli excel uzmanı arkadaşlar hard diskimi masa üstü bilgisayırımdan labtopa taktıktan sonra ekli dosyadaki örnekte olduğu gibi excel dosyam bozuk hata veriyor

nasıl düzeltebilirim.şimdiden teşekkür ederim.

beyrek1972

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
xp
13-03-2029
Merhaba değerli yönetici Altın üyeyim ama dosya ekleyemiyorum

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2010 tr 32bit
13-06-2029
Ekte dosya yok , versiyon çakışmasından tutun hard diskin bir şekilde zarar gormesine ya da antivirus direnmelerine kadar cok neden sıralanabilir. En dogru yol diski cıkarmadan once bir yedek oluşturma yontemlerinden birini kulanmak olabilirdi, belki eski cihazda iken de dosya hasarlıydı ama farketmemiş olabilirsiniz.
Altın üye olduğunuzdan buraya yazma anında tuşları incelediğinizde dosya ağacı açana ulaşabilir ve dosyayı seçtiğinizde de kendisi otomatik yukleyecektir. Olmadı bir dış depo serverine yukleyip verdiği linki burada paylaşabilirsiniz.
Not : yonetici degil sadece eski bir uye olarak cevapladım

beyrek1972

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
xp
13-03-2029
Değerli cems kardeşim ilginiz için çok teşekkürler
dosya ektedir şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

beyrek1972

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
xp
13-03-2029
İlginiz için Çok teşekkürler
dosyanın içeriğinde kayıplar var formüllerde gitmiş tekrar verileri getirme imkanımız varmı
şimdiden teşekkürler

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2010 tr 32bit
13-06-2029
Ben incelediğimde verilerin kendisinde kayıp gormedim , evet formuller yok ancak en azından eski hesaplar sanırım yerli yerinde . Dosyanız açılırken zaten hasar bildirdi ve kayıp duzeltirken değil eski olduğu yerde olduğundan formul duzenini geri getirme şansı olup olmadığına benim naciz bilgim hayır diyor ama daha usta ustadlar farklı şey de soyleyebilir , onu bilemem.

Bir .xls dosyası olması formulleri zedelenmeye açık tutacaktır. Bunun yerine iş akışınızı kontrol edebilen ve sabit kayıt tutacak bir userformlu .alsm dosyası kayıp ya da hasarları engellerdi, ayrıca her gün kapanıştada son hali yedekleyerek c:\ altına atabilirdi. Kısacası kayıtlar her gun yedeklenirdi.
Bunları kodlar yapar sizin de kafanız rahat ederdi.

Dosyayı .xlsm olarak kodlar ile yonetilebilen userformlu hale donusturme bilginiz var mı ? Bu haliyle sayfalao siz izah ederseniz bilen biri tarafından yapılabilir. Zaman alsa da işiniz daha guvende olur.

Son düzenleme: