Bu fonksiyonu oluşturamadım yardımcı olabilir misiniz

Arkadaşlar oluşturmak istediğim formul şu şekilde...Ama tam beceremedim. Lütfen..Acil yardımınıza ihtiyacım var....

Parametreler biraz fazla..

Bir kolonda projenin tamamlanıp tamamlanmadığı var, diğerinde tahmin edilen rakam, diğerinde gerçekleşen rakam var. Ve eğer proje tamamlanmışsa ve gerçekleşen rakam ile tahmin edilen rakam arasındaki fark 1000 den küçükse "ok" 5000 den büyük ise "sorun var" diyeceğim. Ve 1000 ile 5000 arasında ise ve bu fark tahmin edilen rakamın %5 inden küçükse yine "ok" ama tahmin edilen rakamın %5 inden büyükse tekrar "sorun var" diye çıkmasını istiyorum. Eğer proje tamamlanmamışsa da "devam ediyor. Umarım anlatabilmişimdir. Örnek dosyayı koyuyorum. Biraz karışık ama bunu nasıl formulleriz. Ilgilenen ve yardım edecek olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleme:

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
F4 hücresine:

=EĞER(E4="Tamamlandı";EĞER(E4="Tamamlandı";EĞER(D4<1000;"OK";EĞER(VE(D4<5000;D4<B4*0,05);"Sorun var";"Sorun var")));"Devam ediyor")

yazarak, aşağıya doğru kopyalayın.

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
E4 boş olursa F4 ünde boş olması için ;

=EĞER(E4="";"";EĞER(E4="devam";"Devam Ediyor";EĞER(YADA(D4<1000;VE(D4<5000;B4*0,05>D4));"OK";"Sorun Var")))

"OK" den önce bir boşluk oluşuyor onu silin.

Tşk kombo ve yurttas

Gerçekten teşekkürler ikinize de. Kombo nun ki oldu. yurttas ınkinde sorun var. Sadece ikisinde de d4 ve b4 ün mutlak değerlerini almam gerekti çünkü fark (-) de olabilir o zaman hatalı oluyordu. Kombo nun formülü tam işiimi gördü ben boş olmasını da es geçmiştim.. Çok teşekkürler KOMBO....