Bu sorgu nasıl oluşturulur

Excel Vers. ve Dili
access 2007
Selamlar;

Öncelikle yardım edecek kişilere şimdiden teşekkür ederim.

Sorum şöyle; ekteki database de 'fvisitor' isimli bir tablo var. Bu tablodan veriyi öyle bir şekilde sogulamışlar ki 'ziyaretçi' isimli bir tablo oluşturmuşlar. Bu tabloyu oluşturduktan sonra da sorguyu silmişler. Şimdi benim bu sorguya ihtiyacım var. Yapmak için çok uğraştım ama boşuna... Bu sorguya baktığımda kapılardan giriş yapan kişileri önce tarih olarak ardından da kapı bazında sorgulamışlar. Ama iki ayrı kapıyı ayrı ayrı nasıl ayırmışlar anlamak imkansız.

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba;
Sıralama ardışık olarak "_3", "_2","_1" ve "kapılar" olarak yaptırılırsa varolan sıralama elde edilir ve öyle yapılmıştır o.

Ek açıklama: "_3", tarih (date) alanından muhtemelen "datepart" ile ayrılmış "gündür"

"_2", aynı şeklide ayrılmış kaçıncı ay olduğudur.
"_1", malum ;)

ve son olarak ta "kapılara" göre bir sıralama yapılmış o tabloyu oluşturan sorguda.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
access 2007
Yardımın için teşekkürler fakat sende çözememişsin olayı. Farkettiysen fvisitor tablosunda kapı adları mevcut değil. Ziyaretçi tablosunda "kapı adları" aniden ortaya çıkıveriyor ve iki kapıdan giriş yapan ziyaretçi sayısı iki ayrı kapı için saatlere göre dökülüyor. Normal sorguda ise bunlar yanyana dökülüyor. Burada ise alt alta.

Kafayı yememek elde değil yani...

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Ne alaka!!??
Ziyaretçi tablosunun, fvisitor tablosundan yapıldığını kim söylemiş. Ona bakacak olursanız "date" değerleri de farklı!!!

Excel Vers. ve Dili
access 2007
Bu sorguyu yapabilene helal olsun valla

İyi de o tablodaki değerler in biri yukarıdan aşağıya biri de aşağıdan yukarı şekilde tarafımdan sıralanmıştır. Database boyutu da büyük olmasın diye satırları sildim sadece...

Yapılamaz mı sence, gerçekten inanmak çok güç ama yapmış işte adamlar gelde delirme...

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Biz anlaşamayacğız sizinle.. Şöyle sorayım; "ziyaretçiler" tablosunun dayandığı tablo nedir, nerdedir? fvisitors demezsiniz umarım ;)

Excel Vers. ve Dili
access 2007
maalesef ki öyle. Çünkü database de bu iki tabloya benzer hiç bir tablo yok.

Excel Vers. ve Dili
office xp
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13-09-2021
Sn Zorsaatler siz bence veri tabanını gönderin hangi kayıtlar içinden çekilerek sorgu oluşturulacağını söyleyin ona göre yardımcı olalım.

Excel Vers. ve Dili
access 2007
malesef gönderemiyorum çünkü database 41 MB büyüklüğünde. Sıkıştır ve onar yapıldıktan sonra bu halde.