Bütün TextBox'ları Formatlamak

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Herkese Selamlar,
Oluşturmuş olduğum UserForm'un üstünde birden fazla TextBox var(20 adet TextBox). Mevcut TextBoxların "#,##0.00" şeklinde formatlanması gerek. Yani yazılacak kod satır(ları) bütün TextBoxlar için geçerli olacak. Mümkün müdür? Teşekkürlerimi sunuyorum...

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Yani yazılacak kod satır(ları) bütün TextBoxlar için geçerli olacak. Mümkün müdür?
Elbette class module uygulamasıyla yapılabilir. Örnek dosya eklerseniz onun üzerinden gidebiliriz.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Levent Bey dosyayı ekledim. Aslında ayrı bir başlık olarak sormayı düşünüyordum ikinci soruyu. Bütünlük açısında sorma gereği hasıl oldu.
TextBox'lara sayı girildikçe "Genel Toplam" kutucuğu toplatabilir mi? Yani TextBox'lara sayı girilip enterlendiği zaman; ilgili TextBox'a toplatsın. Saygılarımı sunuyorum....

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki örneği inceleyin.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Levent Bey, ellerinize sağlık. Allah razı olsun. Gerçekten süper. Yalnız ufak bir pürüz var. TextBox'lara sayı girilip enterleyince, sayı formatlanmıyor. Yani enterle sayı biçimlenmiyor. TextBox'u maus(fare) ile tıklamak gerek. Enter tuşuna basılıpta sayı biçimi yapılablir mi? Birde 1 YTL. altında sayı yazmıyor. Yani 0,50 şeklinde bir sayı TextBox'lara yazılamıyor. Teşekkür ediyorum...

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Eklediğim dosyada gerekli düzeltmeleri yaparak ataçı yeniledim. Tekrar inceleyebilirsiniz. Textboxların formatları; enter,tab tuşlarına basınca veya fare ile diğer textbox seçilince değişecektir.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Çok çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Elleriniz dert görmesin.