Büyük satışları bulma

Excel Vers. ve Dili
excel2010 ingilizce
Merhaba,

Yarın sabah sınavım var ve geçip geçmemem bu iki soruya bağlı. Malum dosya atamadığım için tabloyu koymam imkansız ama zaten önemli olan soru. Şimdiden teşekkürler.

2) Satış tutarının büyüklüğüne göre en büyük ilk %5 satış tutarını bulunuz ve yazınız

3)Veri tabanındaki kayıtlar sırasıyla depo adı, satılan ürün ve bölge adına göre büyükten küçüğe sıralandığında ilk on kayıt için satılan ürün, satış tutarı ve adet bilgilerini yazınız

vardar07

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Enterprise
Türkçe
Merhaba,

Yarın sabah sınavım var ve geçip geçmemem bu iki soruya bağlı. Malum dosya atamadığım için tabloyu koymam imkansız ama zaten önemli olan soru. Şimdiden teşekkürler.

2) Satış tutarının büyüklüğüne göre en büyük ilk %5 satış tutarını bulunuz ve yazınız

3)Veri tabanındaki kayıtlar sırasıyla depo adı, satılan ürün ve bölge adına göre büyükten küçüğe sıralandığında ilk on kayıt için satılan ürün, satış tutarı ve adet bilgilerini yazınız
Merhaba dosyanızı aşağıdaki linke yükleyin ve yüklediğiniz dosyanın yolunu link olarak mesajınıza ekleyin. İmtihana yetiştirmeye yardımcı olmaya çalışalım.
http://s3.dosya.tc/

Excel Vers. ve Dili
excel2010 ingilizce
İmtihana yetiştirelim falan dediğinizde gerçekten yardım edeceksiniz sandım ve 1 saattir sayfayı yenileyip duruyorum. Sadece b ve d şıkkını çözseniz de yeterli. Bu sizin belki 5 dakikanızı alacak ancak benim ortalamam için çok önemli. Yardım ederseniz çok sevinirim.

vardar07

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Enterprise
Türkçe
İmtihana yetiştirelim falan dediğinizde gerçekten yardım edeceksiniz sandım ve 1 saattir sayfayı yenileyip duruyorum. Sadece b ve d şıkkını çözseniz de yeterli. Bu sizin belki 5 dakikanızı alacak ancak benim ortalamam için çok önemli. Yardım ederseniz çok sevinirim.
"İmtihana yetiştirelim falan dediğinizde gerçekten yardım edeceksiniz sandım" Arkadaşım dosyasız konu fazla ilgi çekmez. Ayrıca herkez her konuya bilgisi dahilinde cevap verir. Konunuz finansal konu benim için karışık, Bir nebze olsun sizi yanlış bilgilendirmemek için bende google amcada araştırıyorum.

Mesela " Satış tutarının büyüklüğüne göre en büyük ilk %5 satış tutarını bulunuz ve yazınız" cümlesindeki yüzde 5 in kriteri nedir.

Keşke erken vakitte konuyu açsaydınız. daha fazla arkadaş ilgilenebilirdi.

asimavi50

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
Değerli kardeşim, bu mesajından anladığım kadarı ile sitem ediyorsun. Yanlış yapıyorsun. Bu sitede herkes elinden geleni ellere yetiştirmeye çalışıyor zaten. Hatta ben bile dosyan üzerinde çalışıyorum yarım aklım ile... İnşALLAH sorunu çözeriz.