bul toplam al

Merhaba arkadaşlar userform aracılığı ile veri girişi yapıyorum excel sayfasındaki tabloya veriler aktarılıyor yanımda çalışan işçiler var ve ben bunlara ay içinde avanslar veriyorum exceldeki sayfama bir bul butonu yaptım kime avans vermişsem tektek buluyor ama o kişinin ay içinde toplam kaç lira avans aldığını aynı düğme ile yapmak istiyorum yardımcı olursanız teşekkür ederim kulandığım kodlar şöyle

ARA BUL KODU
Sub FindData2()
On Error Resume Next
Dim wsSheet As Worksheet
Dim rFound As Range
Dim MyData As Variant
MyData = InputBox("NO VEYA ARANILAN KELÝMEYÝ YAZINIZ.")
If MyData = False Or MyData = "" Then End
For Each wsSheet In ActiveWorkbook.Worksheets
Set rFound = wsSheet.UsedRange. _
Find(What:=CStr(MyData), LookIn:=xlValues, _
LookAt:=xlPart, MatchCase:=False)
If Not rFound Is Nothing Then
bln = bln + 1
First = rFound.Address
Do
Application.Goto rFound
ActiveCell.EntireRow.Select
Selection.Interior.ColorIndex = 6

ActiveCell.Select
Selection.Interior.ColorIndex = 4
ActiveCell.Select
s = " ARANAN KÝÞÝNÝN." & " " & " / " & "ALDIÐI HARÇLIK VEYA AVANS" & " " & ActiveCell.Offset(0, 3).Value & " " & "YTL" & "" & " TARÝH " & ActiveCell.Offset(0, 9).Value
sor = MsgBox(s, vbYesNo)
If sor = vbNo Then Exit Sub
'MsgBox " ALDIÐI HARÇLIK VEYA AVANS" & " " & ActiveCell.Offset(0, 4).Value & " " & "YTL" & " " & " TARÝH " & ActiveCell.Offset(0, 10).Value
'If MsgBox("Aramaya devam edilsin mi?", vbInformation + vbYesNo, "Arama Formu ") = vbNo Then End

Set rFound = wsSheet.UsedRange.FindNext(rFound)
Loop While Not rFound Is Nothing And rFound.Address <> First
End If
Next wsSheet
'MsgBox s
If bln = 0 Then: MsgBox "Aradýðýnýz veri bulunamadý, !", vbExclamation, "Arama Sonucu "
End Sub

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
toplam = WorksheetFunction.SumIf([a1:a65536], MyData, [b1:b65536])

gibi bir satırı kodlarınızın içine monte edin. Burada [a1:a65536] yerine aranacak ismin bulunduğu aralığı tanımlayın. [b1:b65536] yerinede toplamın alınacağı aralığı tanımlayın.

Levent bey öncelikle teşekkür ederim önerdiğiniz toplam kodunu kendi kodlarımın arasına yerleştirdim toplam alınacak aralığıda tanımladım ama toplamı bir yerde göstermesi gerekecek bunu nasıl yapabiliriz teşekkür ederim

merhaba arkadaşlar bul toplam al kodunu şu şekilde yaptım ama yine toplamı bir hücrede göstermiyor yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ediyorum kodlar şöyle

Sub FindData2()
On Error Resume Next
Dim wsSheet As Worksheet
Dim rFound As Range
Dim MyData As Variant
MyData = InputBox(" ARANILAN KELÝMEYÝ YAZINIZ.")
bln = bln + 1
First = rFound.Address
Do
Application.Goto rFound
Selection.Interior.ColorIndex = 0

ActiveCell.Select
ActiveCell.Select
s = " ARANAN KÝÞÝNÝN." & " " & " / " & "ALDIÐI HARÇLIK VEYA AVANS" & " " & ActiveCell.Offset(0, 3).Value & " " & "YTL" & "" & " TARÝH " & ActiveCell.Offset(0, 9).Value
toplam = WorksheetFunction.SumIf([d1:d65536], MyData, [e1:e65536])
Range(“tt1”) = toplam

sor = MsgBox(s, vbYesNo)
'MsgBox " ALDIÐI HARÇLIK VEYA AVANS" & " " & ActiveCell.Offset(0, 4).Value & " " & "YTL" & " " & " TARÝH " & ActiveCell.Offset(0, 10).Value
'If MsgBox("Aramaya devam edilsin mi?", vbInformation + vbYesNo, "Arama Formu ") = vbNo Then End

End If
Next wsSheet
'MsgBox s
If bln = 0 Then: MsgBox "Aradýðýnýz veri bulunamadý, !", vbExclamation, "Arama Sonucu "

End Sub

değerli arkadaşlar sabah bul toplam al ile ilgili bir mesaj attım kullandığım kodlar yukarıda herşey gayet güzel çalışıyor ama toplamı bir hücrede gösteremiyorum yardımcı olursanız teşekkür ederim

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Range(“tt1”) = toplam yerine [a1]=toplam yazın. Buradaki a1 hücrenin adıdır.

levent bey öylede denedim olmuyor yeni kodlarımı bir kontrol ederseniz sevinirim
Dim MyData As Variant
MyData = InputBox(" ARANILAN KELÝMEYÝ YAZINIZ.")
bln = bln + 1
First = rFound.Address
Do
Application.Goto rFound

ActiveCell.Select
ActiveCell.Select
toplam = WorksheetFunction.SumIf([d1:d65536], MyData, [e1:e65536])
[a1] = toplam
sor = MsgBox(s, vbYesNo)

End If
Next wsSheet
'MsgBox s

End Sub

levent bey acaba sayfa ismi belirtmediğimiz için mi toplamı hücrede gösteremiyoruz yardımlarınızı bekliyorum

[a1]=toplam aktif olan sayfanın a1 hücresine yazar

worksheets("data").range("a1")=toplam data isimli sayfanın a1 hücresine yazar

değerli üstadlar toplamı hücrede bir türlü gösteremedim bul deyince o kişinin aldığı avansları tek tek buluyor ama bulduğu para miktarlarını sırasıyla toplayıp toplam sonucu bir hücrede göstermesini istiyorum ama bir türlü yapamadım yukarıda önerdiğiniz değişikliklerin hepsini denedim hücrede sıfır değeri gösteriyor yardımlarınızı bekliyor ve teşekkür ediyorum

değerli üstadlar toplamı hücrede bir türlü gösteremedim bul deyince o kişinin aldığı avansları tek tek buluyor ama bulduğu para miktarlarını sırasıyla toplayıp toplam sonucu bir hücrede göstermesini istiyorum ama bir türlü yapamadım aynı kodları userform üzerine düğme yaparakta denedim yine aynı bul işlemini yapıyor ama bulduklarını toplayıp bir hücrede göstermiyor yardımlarınızı bekliyor ve teşekkür ediyorum