BUL VE DEĞİŞTİR TÜM HÜCRE İÇERİĞİNİ EŞLEŞTİR'İN SEÇİLİ GELMEMESİ

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Professional Plus 2019,Türkçe
Merhaba;
Çok formüllü bir excel dosyamda Bul Ve Değiştir, ekranını çok kulanmak zorunda kalıyorum.
Bul ve Değiştir ekranını açtığımda. Seçenekler Kısmını detaylandırdığımda
Tüm Hücre İçeriğini Eşletir kutucuğunun seçili gelmemesi nasıl sağlayabilirim
238196

yusuf1284

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office Pro 2016 TR
Makro kaydet yapın kaydetme esnasında bu ayarı değiştirin tiki kaldırın daha sonra kaydettiğiniz makroyu bir kez çalıştırın tekrar Manuel girdiğinizde düzeldi mi bakın

Excel Vers. ve Dili
2007 Office, Tr
Merhaba,
Normalde excel açık kaldıkça o kutulardaki değişiklik son işaretlenen ne ise o şekilde kalır. Excelden çıkınca temizlenir. Sizde bir çeşit takılma problemi var gibi görünüyor. Takılma sebebi kendiliğinden kaybolabilir. Geçici bir çözüm olarak Personal.xlsb kitabının "ThisWorkbook" koduna aşağıdaki makroyu yazın. Her açılışta bul kutusundaki o tıkı temizler.
Kod:
Private Sub Workbook_Open()
'Personal.xlsb kitabının "ThisWorkbook" koduna yazılacak.
    Cells.Find(What:="", After:=ActiveCell, LookAt:=xlPart).Activate
End Sub
.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Professional Plus 2019,Türkçe
İlk etapta ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim. Bana kızacaksınız biliyorum ama ben çok hakim olmadığım için yazdıklarınızı nasıl yapacağımı bilemedim kısaca beceremedim. :(
Merhaba,
Normalde excel açık kaldıkça o kutulardaki değişiklik son işaretlenen ne ise o şekilde kalır. Excelden çıkınca temizlenir. Sizde bir çeşit takılma problemi var gibi görünüyor. Takılma sebebi kendiliğinden kaybolabilir. Geçici bir çözüm olarak Personal.xlsb kitabının "ThisWorkbook" koduna aşağıdaki makroyu yazın. Her açılışta bul kutusundaki o tıkı temizler.
Kod:
Private Sub Workbook_Open()
'Personal.xlsb kitabının "ThisWorkbook" koduna yazılacak.
    Cells.Find(What:="", After:=ActiveCell, LookAt:=xlPart).Activate
End Sub
.

Excel Vers. ve Dili
2007 Office, Tr
* Excel'i başlatalım
* Karşımıza gelen boş excel sayfasını da kapatalım, sadece excel menüleri kalacak.
* Alt+F11 yapıyoruz, Vba bölümü karşımızda açıldı.
* VBAProject(Personal.xlsb) altında gördüğümüz "ThisWorkbook" satırını çift tıklıyoruz
* Buraya yapıştırıp menüdeki kaydet butonuna tıklıyoruz.
* Exceli kapatıp açıyoruz, bu kadar.