Soru Buton ile dosya kaydetmek

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
bolca formül kullandığım bir sayfam mevcut. sayfamda ücret hesaplaması yapıp teklif formu da oluşturuyorum. teklif ücretleri döviz kuru üzerinden olduğu için sayfaya bir buton koyup, butona tıkladığımda sayfayı tümüyle (formülsüz olarak değerler ile) yeni bir sayfa olarak kaydetmesini istiyorum. böyle birşey mümkün mü acaba? hatta kaydederken sayfa adını da sorarsa çok iyi olur

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
örnek dosyam aşağıdaki şekildedir. burada ihale-taslak sayfasına verilerimi girdikten sonra kaydet butonuna basayım ve sayfayı yeni bir sayfa olarak sadece değerler olacak şekilde kaydetmesini istiyorum. şimdiden teşekkür ederim

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Aşağıdaki makroyu deneyiniz:

PHP:
Sub teklif()
Set s1 = Sheets("ihale-taslak")
s1.Copy After:=Sheets(Sheets.Count)
ActiveSheet.Cells.Copy: ActiveSheet.Cells.PasteSpecial Paste:=xlPasteAllUsingSourceTheme, Operation:=xlNone _
    , SkipBlanks:=False, Transpose:=False
ActiveSheet.Cells.Copy: ActiveSheet.Cells.PasteSpecial Paste:=xlPasteValues, Operation:=xlNone, SkipBlanks _
    :=False, Transpose:=False
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Aşağıdaki makroyu deneyiniz:

PHP:
Sub teklif()
ActiveSheet.Cells.Copy: ActiveSheet.Cells.PasteSpecial Paste:=xlPasteAllUsingSourceTheme, Operation:=xlNone _
ActiveSheet.Cells.Copy: ActiveSheet.Cells.PasteSpecial Paste:=xlPasteValues, Operation:=xlNone, SkipBlanks _
End Sub
teşekkürler hocam çalışıyor. yalnız ben bu makroyu butona ekleyip çalıştırıyorum öyle oluncada her kopyaladığı sayfada buton çıkıyor. kopyaladığı sayfalarda butonu silme şansımız var mı acaba?

Excel Vers. ve Dili
Office 365 İngilizce
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-01-2024
teşekkürler hocam çalışıyor. yalnız ben bu makroyu butona ekleyip çalıştırıyorum öyle oluncada her kopyaladığı sayfada buton çıkıyor. kopyaladığı sayfalarda butonu silme şansımız var mı acaba?
sadece siz kullanacaksanız makroya kısayol atayın, buton koymayın. Makrolar penceresinde ctrl+harf veya ctrl+shift+harf kombinasyonu ile kısayol atanabiliyor.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Hem o işlemi hem de sayfa adını soracak şekilde makroyu değiştirdim, inceleyiniz:

PHP:
Sub teklif()

10:
sayfaadi = InputBox("Lütfen yeni sayfa adını giriniz:", vbInformation)
For i = 1 To Sheets.Count
    If Sheets(i).Name = sayfaadi Then
        MsgBox sayfaadi & " adnda sayfa dosyada mevcuttur, lütfen farklı bir sayfa adı belirtiniz!", vbCritical
        GoTo 10
    End If
Next

ActiveSheet.Name = sayfaadi
ActiveSheet.DrawingObjects.Delete

End Sub