buton ile fiyatı çekmek istiyorum

Excel Vers. ve Dili
xls
çarşamba günü teslim etmem gereken bir projem var ama projede oluşan tek sorun ürün formundaki fiyat alanını buton ile toplam formundaki fiyat alanına aktaramadım. Yardım ederseniz çok sevinirim. Sorunumla ilgili bir örnek gönderiyorum.

Şimdiden Teşekkürler.

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba;

"Openargs" ile çözmeye çalışalım. "Ürün" formunun satış yap butonuna alttaki kodu ekleyiniz;

Kod:
DoCmd.OpenForm "toplam", acNormal, , , , , Me.fiyat
Daha sonra "toplam" formunuzun yüklendiğinde olayına alttaki kodu yazınız ve deneyiniz..

Kod:
Me.fiyat = Me.OpenArgs

Excel Vers. ve Dili
xls
sayın; beab05

sorunuma olan ilginizden dolayı çok teşekkür ederim.
yukarıda verdiğiniz kodu denedim olmadı. mümkünse kodu gönderdiğim dosyanın uzerinde uygulayıp dosyayı gönderirseniz çok sevinirim.

ilginizden dolayı çok teşekkür.

Excel Vers. ve Dili
xls
Sayın; beab05 ve simendifer

ilginizden dolayı çok teşekkür ederim.:)

Excel Vers. ve Dili
xls
bir sorunla karşılaştımda verdiğiniz örnekteki gibi uyguladım ancak ürün formundan hem fiyatı hemde stok miktarını çekmeye gelince olmuyor. projem içinde bu şart aşağıda örneği gönderdim sorunum içinde yazıyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

Şimdiden çok teşekkür.

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba;

Birden fazla alanı "openargs" ile almak biraz daha karışıktır. Left,right,mid ya da instr'ler ile düzenleyip alanları ayırmak gerekir..

"Ürün" formunun satış yap butonunun kodunu alttaki gibi değiştirin;

Kod:
DoCmd.OpenForm "toplam", acNormal, , , , , Me.fiyat & "|" & Me.Stok
Daha sonra "toplam" formunuzun yüklendiğinde olayındaki kodu alttaki gibi değiştiriniz..

Kod:
If Not IsNull(Me.OpenArgs) Then
Me.fiyat = Left(Me.OpenArgs, InStr(Me.OpenArgs, "|") - 1)
Me.Stok = Mid(Me.OpenArgs, InStr(Me.OpenArgs, "|") + 1)
End If

Excel Vers. ve Dili
xls
sağol verdiğin kodu denedim ve oldu bir de söyldiğim gibi geri dönüşüm yapması gerekiyor yani toplam formunda stoktan adeti çıkardıktan sonra sonucu stok alanına yazacak ve satışı tamamla deyince ürün formundaki stok alanına gönderecek.
bunuda söylersen çok sevinirim bir örnek üzerinde gönderirsen daha anlaşılır olur nitekim yarına projemi götürmem lazım ve çok fazla vaktim yok.

Şimdiden teşekkürler.

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Bu nasıl bir mantık anlamadım!!?? Aynı alanları önce "ürün"den, "stok" formuna, sonra "stok"tan "ürün" formuna..!!! Bence siz tasarımınızı ve kurgunuzu gözden geçirin.. Böyle olmaz!!

Yine de illa böyle olsun derseniz ilk verdiğim kodların üzerinde sadece form ve alan isimlerini değiştirerek yapabilirsiniz..

Excel Vers. ve Dili
xls
burada anlatmak istediğim şu, ben o ürünün satışını yaptıktan sonra kaç adet elimde kaldığını yine ürün formunda görmek istiyorum. aksi takdirde satış sonrası ürün fomundaki stok miktarı değişmez böyle olunca gerçek stok miktarını öğrenemem. yani başka bir yöntem bulamadım. tek yöntemin toplam fomundaki satışı tamamla butonuna tıklayınca satılan adeti çıkarıldıktan sonra eldeki stok miktarını tekrar ürün formundaki stok alanına göndermesi olacağını düşündüm. henüz access'da acemiyim. başka bir yöntemi varsa fikir verirseniz sevinirim.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.