Buton ile Veri Aktarmak

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Tekrar iyi akşamlar .Konuya uygun başlık açmak konusundaki uyarınıza binaen başlığı açıyorum.Umarım yanlış olmadı.Sayfa1 n2:n16 sütun aralığındaki verileri
sayfa2 a2:a6 aralığına aktarmak istiyorum.Bu aktarma ayda birkez yapılacak ve +1 şeklinde kaydedeilecek.Yani üzerine yazmayacak.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Tekrar iyi akşamlar .Konuya uygun başlık açmak konusundaki uyarınıza binaen başlığı açıyorum.Umarım yanlış olmadı.Sayfa1 n2:n16 sütun aralığındaki verileri
sayfa2 a2:a6 aralığına aktarmak istiyorum.Bu aktarma ayda birkez yapılacak ve +1 şeklinde kaydedeilecek.Yani üzerine yazmayacak.
a2:a6 yanlış yazılmış olabilirmi? +1 derken bir sonraki veriler B sütununamı yoksa A sütunundaki en son dolu hücreden itibarenmi yazılacak.

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
a2:a6 yanlış yazılmış olabilirmi? +1 derken bir sonraki veriler B sütununamı yoksa A sütunundaki en son dolu hücreden itibarenmi yazılacak.
Hayır sayın leventm yanlış değil n2:n6 bordro daki vergi matrahları.Ben bunları aylık olarak başka bir sayfaya aktarıp (buda sayfa 2) kümülatif vergi matrahı toplatıp bordroda iligil bölüme formül ile yazdıracağım.Yazdırma sütunlara yapılacak A sütnu Ocak B sütunu Şubat........şekinde adlandırıldı.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Hayır sayın leventm yanlış değil n2:n6 bordro daki vergi matrahları.Ben bunları aylık olarak başka bir sayfaya aktarıp (buda sayfa 2) kümülatif vergi matrahı toplatıp bordroda iligil bölüme formül ile yazdıracağım.Yazdırma sütunlara yapılacak A sütnu Ocak B sütunu Şubat........şekinde adlandırıldı.
Demekki n2:n16 yanlışmış. Aşağıdaki kodu deneyin.

Kod:
sub aktar()
set s1=sheets("sayfa1")
set s2=sheets("sayfa2")
sut=worksheetfunction.counta(s2.[2:2])+1
s2.range(s2.cells(2,sut),s2.cells(6,sut))=s1.[n2:n6].value

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Private Sub aktar_Click()
Set s1 = Sheets("bordro_2")
Set s2 = Sheets("vergi")
sut = WorksheetFunction.CountA(s2.[2:2]) + 1
s2.Range(s2.Cells(2, sut), s2.Cells(12, sut)) = s1.[n6:n16].Value
End Sub Düzenlemesi ile oldu Sayın leventm n2:n6 değil n6:n16 mış.Vallahi kafam durmuş.Bu arada sizni kodunuzda da

sut=worksheetfunction.counta(s1.[2:2])+1

satırındaki s1 s2 şeklinde değiştirilidi.İlginize ve bilginize Teşekkürler.Kafiye olsun diye değil.