Buton üzerine mause geldiğinde buton rengi değişmesi

Arkadaşlar.Mause u buton üzerine getirdiğimde buton forecolor ı reng değiştirsin. Mesela koyu gri yazı kırmızıya dönsün. Bunu nasıl sağlarım. halen otomatik sipariş numarası dönmesi konusunda kimse yardımcı olamadı. Kimse yok mu yardım etçek yaaa

Kemal Demir

Özel Üye
Sn.ulucd,

Private Sub CommandButton1_MouseMove(ByVal Button As Integer, ByVal Shift As Integer, ByVal X As Single, ByVal Y As Single)
CommandButton1.BackColor = RGB(240, 50, 90)
End Sub

Private Sub UserForm_MouseMove(ByVal Button As Integer, ByVal Shift As Integer, ByVal X As Single, ByVal Y As Single)
CommandButton1.BackColor = RGB(45, 100, 180)
End Sub

Bu kod Zannedersem İşinizi görür.Formu Üzerine Gelince başka renk alır.
Buton uzerınde ise kırmızı renk alır.

Sn.Mithat Cemal,
siz olmasanız ben ne yaparım bilmem. Teşekkür ediyorum zahmetleriniz için. İşimi gördü. Saolun

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
ulucd' Alıntı:
Sn.Mithat Cemal,
siz olmasanız ben ne yaparım bilmem. Teşekkür ediyorum zahmetleriniz için. İşimi gördü. Saolun
Rahmetli Mithat Cemal Kuntay eğer mesajınızı okuduysa, eminim çok mutlu olmuştur.

... :mrgreen:...

Sn.Mithat Cemal, yanlız şöyle birşey var. Mause butonun üzerinden çekildiğinde buton önceki rengine geri dönmeli. Koşul bu. Bu durumda ne önerirsiniz? acil dönebilirseniz sevinirim

:kafa: Rakkas... eminim öyledir :cekic: :yardim: şimdi... butonun üzerinden mause çekilince.. renk eski haline dönmüyor.. ne yapacaz bu durumda

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Sayın Rakkas'a ek olarak bir örnekte ben vereyim dedim

Tamamdır çok teşekkür ederim ama ben bunu kendi uygulamama nasıl aktarıcam. makrosunu gönderebilir misiniz acilen.. :dua:

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
makrosunu gönderebilir misiniz
Alt+F11 tuşları ile VBA düzenleyici açtığınızda zaten kodları göreceksiniz