butonla webbrowser de link açtırma hakkında

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Professional Enterprise
arkadaşlar öncelikle herkese kolay gelsin..
hazırladığım bir projede takıldım..ustalarımın yardımı olmadan sanırım çözemeyeceğim..
tablodaki yer adı ve yolları formdaki liste kutusu aracılığı ile ikinci bir formdaki webbrowserden açtırıyorum...buraya kadar sorun yok...
liste kutusunun bulunduğu forma ekleyeceğim butonlara tıkladığım zaman da ikinci formdaki webbrowserden istediğim linki açtırmak istiyorum ama yapamadım..

her iki formdada aşağıdaki kod var..butona tıkladığım zamanda liste kutusuna bağlı olan metin6 kutusundaki linki açıyor..ben hem liste kutusundan tıklayınca oradaki linki,butona tıklayınca da butondaki linki aynı webbrowserde açmasını istiyorum..bunu kod kullanarak nasıl yapabilirim yada modülmü gerekir..formlara nasıl bir kod koymalıyım..yardım edebilirseniz sevinirim..herkese iyi çalışmalar..

Private Sub Form_AfterUpdate()
Dim a As Variant
a = Me.Metin6
WebBrowser4.Navigate a
End Sub

Private Sub Form_Current()
Dim a As Variant
a = Me.Metin6
WebBrowser4.Navigate a
End Sub

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın perisanoglu,

Tam olarak ne yapmak istediğinizi anlayamadım. Bir örnek ekleyebilirseniz üstünde çalışmak daha kolay olacak.

iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
modalı;274607' Alıntı:
Sayın perisanoglu,

Tam olarak ne yapmak istediğinizi anlayamadım. Bir örnek ekleyebilirseniz üstünde çalışmak daha kolay olacak.

iyi çalışmalar
sayın modalı..örneği ekledim..form3 özelliklerindeki kodlar sanırım istediğimi engelliyor..ama doğrusunu bulamadım..liste kutusunda illere tıkladığım zaman form3 te istediğim gibi linkteki bilgileri görüntülüyorum..ama butondan tıkladığım zaman liste kutusuna bağlantılı olan metin6 daki linki açıyor..her il için buton yapmak istiyorum..butonu şeffaf yapıp il isimlerine tıklandığı zaman linki form 3 le açmasını istiyorum..

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın perisanoglu,

Aşağıdaki kodları kullanarak sanırım istediğiniz olabiliyor.

Kod:
Private Sub AFYONKARAHİSAR_Click()
    Dim stDocName, a As String
    stDocName = "Form3"
    a = DLookup("yol", "Tablo1", "sayfa='AFYONKARAHİSAR'")
    stLinkCriteria = "[yol]='" & a & "'"
    DoCmd.OpenForm stDocName, , , stLinkCriteria

End Sub
İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
yardımlarınız için çok teşekkür ederim sayın modalı.verdiğiniz kod tam istediğim işlevi yapıyor..tekrar tekrar teşekkür ederim...projemi tamamladığım zaman inşallah buradan tüm arkadaş ve ustalarımla paylaşacağım..ayrıca arkadaşlarımızın çalışmalarından da faydalanarak hazırladığım trafik tescil programıda son aşamada ..inşallah yakın bir zamanda onuda sitemizde arkadaşlarımızın fayda ve paylaşımına sunacağım..elleriniz dert görmesin..

iyi çalışmar..