C Sütununda tekrar eden benzersiz ifadeleri sayma ve liste halinde yazma

Excel Vers. ve Dili
2016 x64
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29/05/2023
Değerli arkadaşlar excelde ve forumda yeniyim. O yüzden herhangi bir yanlışlık yaptıysam bağışlayın lütfen.

Elimde 28.535 satırlık bir öğrenci listesi var. Toplamda 1082 şube var. C sütünunda her bir şube için benzersiz bir ID tanımladım. Her bir şubenin öğrenci sayısını tek tek yazmak epey zaman alacak. O yüzden C sütünundaki tekrar eden verileri otomatik saydırıp aşağıdaki gibi bir liste vermesini istiyorum.

ŞUBE ID
777405_5A: 23 öğrenci
777405_5B: 28 öğrenci
777405_5D: 30 öğrenci
777405_5E: 24 öğrenci

Acaba böyle bir şey mümkün müdür? Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum. Hayırlı geceler

Ekli dosyalar

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Alternatif olarak ve en hızlı şekilde özet tablo ile yapabilirsiniz. Tablo içinde bir hücre seçiliyken Ekle menüsünden pivot tabloyu seçin. ilk ekranda veri kaynağı yani asıl verileriniz seçili durumdadır, aynı ekranda özet tablonun nerde görünmesini istediğinizi seçebilirsiniz. İster aynı sayfada ister başka sayfada olabilir. Sonraki ekranda sağda özet tablo alanları var. Onlarda şube id'i işaretleyin aynı zamanda tutup çekerek sağ alttaki değerler kısmına bırakın. Saniyeler içinde istediğiniz sonucu alacaksınız.

Excel Vers. ve Dili
2016 x64
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29/05/2023
Alternatif olarak ve en hızlı şekilde özet tablo ile yapabilirsiniz. Tablo içinde bir hücre seçiliyken Ekle menüsünden pivot tabloyu seçin. ilk ekranda veri kaynağı yani asıl verileriniz seçili durumdadır, aynı ekranda özet tablonun nerde görünmesini istediğinizi seçebilirsiniz. İster aynı sayfada ister başka sayfada olabilir. Sonraki ekranda sağda özet tablo alanları var. Onlarda şube id'i işaretleyin aynı zamanda tutup çekerek sağ alttaki değerler kısmına bırakın. Saniyeler içinde istediğiniz sonucu alacaksınız.
İlginiz için çok teşekkür ederim. Emeğinize sağlık.