Çalışma Kitabı paylaşımı

mrb. arkadaşlar

Bir excell çalışmamız var ve buna 7 veya 8 kişi aynı anda kendilerini ilgilendiren kısımlarını doldurması gerekiyor. ve bende excelli ( parolalı )paylaştırarak oluşturmuş olduğum yeni bir paylaşım klasörüne kopyaladım.

xp kullandığım için diğer kişilerin bilgisayarımdaki paylaşılmış klasöre erişimini engelleyemiyorum.

- Paylaştığım klasörde ağ kullanıcısı dosyalarımı değiştirebilsini işaretlediğimde farklı kullanıcılar o dosya içindekileri silebiliyor.

- Paylaştığım klasörde ağ kullanıcısı dosyalarımı değiştirebilsini işaretlemediğim zamanda diğer kişiler salt okunur olarak açıyor.

Benim sorunum hem ağda görünsün ama dosya silme vb. gibi işlemler yapılmasın hemde sadece şifreyi bilen kişilerin dosyaya veri girişini kullanabilmesi. TEŞEKÜKRLER

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
XP'de klasörü paylaşıma açarken sonuna $ işareti koyarsanız bu klasör paylaşımda gözükmeyecektir. ancak adres çubuğuna /yusufsak/paylasilandosyaadi$ şeklinde klasör ismini bilen kişiler klasöre ulaşacaktır. Yani klasör isminiz aranızdaki şifre olabilir böylece.. Ayrıca dosyayı şifreli kaydederek 2. bir güvenlik sağlayabilirsinzi. (kaydederken araçlar>genel seçeneklere bakın) .