çalışma sayfalarındaki verileri ana çalışma sayfasın

Merhaba,
Yeniyim acemiyim de.

Farklı çalışma sayfalarındaki verileri doğrudan ana bir sayfaya toplamayı nasıl sağlarım.

A, B, C, sayfalarına herhangi bir veri girişi yaptığımda doğrudan ANA sayfada yeni bir numara alıp oraya da kendiliğinden otomatik olarak kaydolmasını istiyorum. Mümkündür mutlaka ama nasıl?

Teşekkürler

Obulala

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Ne numarası alacağını da yazar mısınız

A, B, C sayfalarında A1, A2, A3.... B1, B2, B3......, C1, C2, C3... olan numaralar da ana sayfaya transfer edilsin ama bunların önünde normal sayma sayısı olması yeterli 1, 2, 3, 4,

Sonuç Ã?rneğin şöyle olmalı:

1 A1 ve bu satırdaki tüm veriler
2 A2 ''
3 B1 ''
4 C1 ''
5 B2 ''
6 A3 ''
.......

imkansızı mı istedim?

Hırsız Polis dizisi müziğini excel'e uyarlayalım;
"sen imkansızsın sensizlik imkansız"

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
M.Office/Excel 2007 Türkçe
İstediğiniz şeyin pek çok varsayımı var. Ã?rnek dosya eklerseniz daha çabuk çözüm önerilebilir.

dosya eklemeyi bilmiyorum
aslında henüz oluşturduğum bir dosya da yok ama konunun özeti şu.
Ben hukukçuyum
bir ANA çalışma sayfası ve yanında örneğin hukuk, ceza, idare gibi çalışma sayfaları olacak.
hukuk çalışma sayfasına bir veri girdiğimde (ki bu veri, taraflar, konu, mahkemesi vs. gibi hücreleri içeriyor) bu veriler aynı anda ANA çalışma sayfasından yeni bir numara alıp aynı şekilde oraya kaydolabilir mi? Keza idare ve cezaya da yeni bir giriş yaptığımda girişin tüm içeriği aynı anda ANA sayfada yeni bir numara alarak görünsün istiyorum.

İlginize teşekkür ederim

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
M.Office/Excel 2007 Türkçe
İstediğinizin tam tersi bir örnek hazırladım. Yani ana sayfadan tali sayfalara veri aktardım. İşinize yararsa dahada geliştirilebilir. Gerekli bilgiler net olursa daha detaylı olabilir.
Sevgilerle

EDİT:
PARDON.. :(
Sayfa korumalıdır ama şifresi yoktur. :hey:

Çok teşekkür ederim.
Emeğinize sağlık.
Ben biraz çalışayım üzerinde, yardımınıza tekrar başvurabilirim

Saygılar

sim

selam,
Ben de acemiyim :hey: . Anladığım kadarıyla buna benzer bir çalışmayı ben de yaptım.
Bu çalışmayı düşeyara komutu ile müşterilere proforma hazırlamak için yapmıştım.
Bu işlemde ben 1. sayfada çalışıyordum. 1. sayfada girdiğim bir sicil no.su,2. sayfada (bu sayfalar 3,4,5...diye artırılabilir) aranıyor benzer değer var ise hizasındaki bilgileri 1. sayfadaki yazdığım sicil no hücresinin bulunduğu yere yazıyordu.
Ã?zetle "düşeyara" komutu size faydalı olur diye düşündüm.
:D

Teşekkürler
sanırım halledeceğim
dayanışmayı unutmak üzereydim. Mutlu oldum.
Sağolun