Çalışma sayfalarından ortak verileri yatay olarak aldırmak

Excel Vers. ve Dili
office 2016
arkadaşlar merhaba.
çalışma sayfası 1,2 ve 3 de "işyeri", "adı", "soyadı" ve "tc" başlıkları altında "dikey" olarak yazılmış bilgiler mevcut.

istediğim şey bu verilerin formül yardımıyla "yatay" adlı çalışma sayfasına yatay olarak yazdırılması. normalde bunu özel yapıştır, işlemi tersine ile yapıyorum fakat yüzlerce çalışma sayfası var formülle yapmak istiyorum. ayrıca 1,2,3 adlı çalışma sayfalarında bulunan veriler hep aynı satır ve sütunlarda değil farklı yerlerde de olabilmekte , tek ortak özellikleri başlık bölümlerinin (işyeri, adı, soyadı, tc) aynı oluşu. yardımcı olursanız sevinirim. iyi akşamlar.

http://www.dosya.tc/server25/atkAXv/yard_m.xls.html

Murat OSMA

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 TR-EN
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
31-12-2028
Yüzlerce çalışma sayfası varsa formülle yapmayın makro ile yapın.

Excel Vers. ve Dili
office 2016
Yüzlerce çalışma sayfası varsa formülle yapmayın makro ile yapın.
üstadım iş yerimde internet bağlantım yok, kullandığımız bilgisayarlarda hd yok, usb cd vs. bağlantısı bulunmamaktadır. bu kapsamda formül yazabilirseniz az biraz anladığımdan dolayı bir kağıda yazıp iş yerime götürebilirim. sıkıntı varsa kısmen müdahale edebilirim. diğer yandan yazılım hiç bilmediğimden dolayı bu yardımlarınız formül konusunda kendimi geliştirmeme de yardımcı oluyor. ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

diğer yandan yüzlerceyi sanırım abartmışım onlarca olarak düzeltmek isterim.

Excel Vers. ve Dili
office 2016
arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum. üstadlarım bu soru sizin daha önce verdiğiniz yanıtlar dikkate alındığında sizler için çok kolay olsa gerek diye düşünüyorum. ilgilenmeniz mümkün mü acaba.

hatirlabeni

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2007
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
17-10-2027
merhaba arkadaşlar benimde buna yakın bir probleminm var fakat benim yapmak istedigim ise a1 ile a5000hücreleri arasında soy isimler bulunmakta. benim yapmak istedigim bu sutunlardaki soyisimlerinden örneğin YILDIZ soyisminden kaç adet oldugunu her hangi boş bir hücreye YILDIZ:20 tane gibi yazmasını nasıl sağlayabilirim.

ZorBey_

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Merhaba hatirlabeni iyi çalışmalar
B1 Hücresine Sayılması isteneni yazın
c1 Hücresine yapıştırın
=EĞER(B1="";"";EĞERSAY($A$1:$A$5000;"*"&B1&"*"))