çalışma sayfası(sekmesi)adlarını formülleme

modoste

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft OFFİCE Ev ve İş 2019 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18-03-2025
merhabalar sayın hocalarım
ekli dosyada excel dosyamda 7 sekmeden oluşan aynı tarz çizelgelerim var en sonuna İstek sekmesi açıcam ve buraya önceki sekme adlarını altalta formülleme yapacak ve her sekmedeki bi sonucu (aylık devam eden) istek sekmesine ay ay formülleyecek sekme adlarını manule bir sayfaya yazıp dolaylı formüller diğer yerlerden formüllemele örneklerine baktım ama işin içinden çıkamadım

Ekli dosyalar

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Sayfa adı formülle bulunabiliyor fakat sayfa sekmelerini bir bütün olarak tek bir sayfada fonkisyonlarla bulmak mümkünmüdür sorusunda bir fikrim yok maalesef..

Diğer sorunuz için. Eğer sayfa adlarını manuel olarak yazarsanız aşağıdaki formülü B2 hücresine yazarak tablonuzdaki diğer hücrelere kopyalayınız..

Kod:
=TOPLA.ÇARPIM((DOLAYLI("'"&$A2&"'!H3:H14")=B$1)*(DOLAYLI("'"&$A2&"'!K3:K14")<>"");(DOLAYLI("'"&$A2&"'!K3:K14")))
.

modoste

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
18-03-2025
teşekkür ettim sayın espiyonajl yine bu forumda her sekmenin ilk hücresine o sekmenin adını yazma ile ilgili bişe görmüştüm ordan esinlendim sordum umarım bulunur sekme adlarını formülleme işi
sayın esp. hocam yine bi sorum daha vardı forumda elektrik sayaç ile ilgili cevaplama olmadı ona bakabilirmisiniz acaba buraya yazdım kusruma bakmayın sayın espiyonajl hocam
her sekmenin adını mesela A1 hücresine yazsak
ordanda benim istediğim kısma altata formüllense yapılabilirmi

Son düzenleme:

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Kod:
=SAĞDAN(HÜCRE("DosyaAdı");UZUNLUK(HÜCRE("DosyaAdı"))-BUL("]";HÜCRE("DosyaAdı")))
Formülü ile sayfa adlarını hücrede görebilirsiniz..Fakat bütün sayfa adlarını tek bir sayfa da formülüze edilebilirmi bir fikrim yok..

.

modoste

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
18-03-2025
sayın hocam bu formülle mesela her sayfanın A1 hücresine sayfanın adını yazdıkya
buradan yola çıkarak en sondaki sekmede diğer sekme adlarını altalta yazabilcek başka formül kullanabilirmisiniz
ilk sorduğum soruda tek bi formülle olurdu fikrim yok dediniz
şimdi her sayfada bir hücre kullanıp oradan formülle aldırabilirmisiniz