Can't find project or library Hatası

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Selam Arkadaşlar,
Hazırladığım bir excel dosyası iş bilgisayarımda hata vermeyip çalışıyorken, ev bilgisayarımda aşağıdaki hatayı veriyor
Compile error:
Can't find project or library
her iki excel versiyonu 2003'tür. Bu hatanın sebebi nedir?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
çalışma yaptığınız formu açın Tools sekmesinde REFARENCE seçin ve MİSSİNG yazan öğedeki Tiki kaldırın

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
çalışma yaptığınız formu açın Tools sekmesinde REFARENCE seçin ve MİSSİNG yazan öğedeki Tiki kaldırın
Selam Sayın Emsdmr,
Tools-->Referance kısmına tıkladım. "Library" ler çıkıyor. "MISSING" yazan yeri bulamadım. Şu an iş bilgisayarındayım dosya çalışıyor.

Size ekte dosyamı gönderiyorum. Bir de siz dener misiniz?
Ekteki dosyanın "insörtsorgulama" sayfasını seçiniz ve "Sorgula tuşuna basınız.
hata vermemesi gerekiyor.

Son düzenleme:

leumruk

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2013 tr
Merhaba,
Hata veren bilgisayar hangisi ise düzeltmeyi o bilgisayarda yapmalısınız.

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Selam Sayın Lemruk,
"MISSING"i bulamamıştım.Ancak, az önce excel 2007 yüklü bir bilgisayarda denedim. Dosyam ilk açıldığında makro güvenlik sorusu sormadan açıldı. Daha sonra dosyamın diğer makroları da çalışmadı. Makroları etkinleştirdim. Bu sefer yine aynı hatayı verdi. Sonra tools--> refrance'deki MISSING yazan yeri buldum. (ancak 2003'te göremedim.) düzeltmeyi yaptıktan sonra denedim sorun düzeldi. dosyamı kaydetmeden çıkıp tekrar açtığımda aynı hatayı verdi. Daha sonra hatayı yeniden düzeltip bu sefer dosyayı kaydedip çıktım. tekrar açısımda hata vermedi.

Asıl dosyamı Ağ'da birçok insan inceliyor. Bu kişiler excel 2003 ve 2007 kullanıyor. Kimde hata verir veya vermez bilemiyorum. daha önceden hata vermiyordu. son yazdığım tüm kodları sile sile neticeye bir türlü ulaşamadım.

Diyorum ki, Acaba, dosya üzerinde yaptığım değişiklik yeterli oldu mu?
Dosyamı güncelledim. Yeniden bakabilir misiniz?

leumruk

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2013 tr
Merhaba,
Bu sorun genellikle versiyon uyuşmazlığından veya bazı nesnelerin olmamasından kaynaklanıyor. Yaptığınız değişikliğin yeterli olması lazım. Ama kesin sonuca dosyanızı farklı bilgisayarlarda deneyerek ulaşabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Merhaba,
Bu sorun genellikle versiyon uyuşmazlığından veya bazı nesnelerin olmamasından kaynaklanıyor. Yaptığınız değişikliğin yeterli olması lazım. Ama kesin sonuca dosyanızı farklı bilgisayarlarda deneyerek ulaşabilirsiniz.
Sayın Lemruk,
İliginize çok teşekkür ederim.
Dosyamı güncelleme öncesi ve sonrası Sizde herhangi bir farklılık oldu mu?
İyi çalışmlar.

leumruk

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2013 tr
Ben de sorunsuz çalışıyor. Her iki şekilde de.

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
--------------------------------------------------------------------------------

Selam Sayın Emsdmr ,
"MISSING"i bulamamıştım.Ancak, az önce excel 2007 yüklü bir bilgisayarda denedim. Dosyam ilk açıldığında makro güvenlik sorusu sormadan açıldı. Daha sonra dosyamın diğer makroları da çalışmadı. Makroları etkinleştirdim. Bu sefer yine aynı hatayı verdi. Sonra tools--> refrance'deki MISSING yazan yeri buldum. (ancak 2003'te göremedim.) düzeltmeyi yaptıktan sonra denedim sorun düzeldi. dosyamı kaydetmeden çıkıp tekrar açtığımda aynı hatayı verdi. Daha sonra hatayı yeniden düzeltip bu sefer dosyayı kaydedip çıktım. tekrar açısımda hata vermedi.
Daha sonra 2 farklı şekilde dosyamı excel 2007 yüklü başka bilgisayarımda çalıştırdım. ilk dosya yine hata verdi. Sizin belirttiğiniz şekilde düzenlediğim hata vermedi. Yani benim anladığım dosyayı değişiklik yapıp kaydedince başka bilgisayarlarda hata vermiyor.
Çok sağolun. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
Sayın Ergün Güler
Rica eder Çalışmalarınızda Başarılar dilerim

Biraz geç oldu Kusura bakmayın birkaç gündür forumu takip edemiyordum

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 365 ProPlus 64 bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
31-05-2024
aynı hata ben de mevcuttu düzeldi ama şuan pc de arama yapamıyorum bir etkisi varmıdır acaba missing sekmesinin referance sekmesın dede kayboldu acaba wın32 den mı calıstıramk gerekıyor.

Son düzenleme: