can't find project or library

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 İngilizce
Arkadaşlar içerisinde formuller olan bir excel sayfasında hücrelerden birine değer girdiğimde aşağıdaki iletiy veriyor yardımlarınızı bekliyorum

"can't find project or library"

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 İngilizce
Ben herhangibir VBA kodu yazmadım sadece hücreler arası formuller ve ve köprüler var hücrelerden herhangibirine değer girincede can't find project or library iletisini veriyor idi ne yaptım nasıl odu bilmiyorum ama artık aynı iletiy vermiyor sorunsuz çalışıyor
İlginize teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 İngilizce
Arkadaşlar kusura bakmayın sorun hallolmuş gibi görünüyordu
ama dosyayı yeniden açıp formuller üzerinde düzenleme yapınca yine aynı hatayı veriyor :kafa: :agla:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
dosyayı gönderebilir misiniz,
sadece hatalı sayfayı gönderseniz de olur.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Kod sayfasına geçin;

Tools > References penceresini açın

Orada seçili olanlardan birini iptal etmeniz gerekiyor.

Muhtemelen, içinde "Library" geçen seçeneklerden biri.

Bu konuda Google'den bulduğum çözümü ingilizce olarak aşağıya alıyorum, inşallah işinizi görür;

-----------------

Error in Microsoft Access or Excel with Macros or VBA code:
Compile Error: Can't find project or library

If you receive this error it is most likely because your application has lost the reference to an object or type library. To solve the problem, try the following:

Open your database or application.
Open a module in Design view or press ALT+F11 to switch to the Visual Basic Editor.
On the Tools menu, click References.
Click to clear the check box for the type library or object library marked as "Missing:."
An alternative to removing the reference is to restore the referenced file to the path specified in the References dialog box. If the referenced file is in a new location, clear the "Missing:" reference and create a new reference to the file in its new folder.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 İngilizce
Tamam dosyayı gönderiyorum bu sadece ağustos için ama bu dosya diğer aylar için kopyalanmış yani aynı hataları veriyor

Bu dosya köprülerle bir ana sayfaya bağlı

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Sayın Zerige nin dediği Tools > References penceresini açın oradaki missing ile başlayan yazının işaretini kaldırın
düzelecek

Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 İngilizce
Evet sorun çözüldü artık eğer fonksiyonunu kullanarak düzenleyebiliyorum satırları.

Yardımlarınız için teşekkürler.

Trabzondan selamlar :D