çapraz sorgudan rapor

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Ardadaşlar sabahtan beri uğraşıyorum yapamadım ekli dosyada form üzerinde problemleri yazdım lütfen yardım edin

Excel Vers. ve Dili
xp türkçe
sayın hozzeybek raporda ne görmek istiyorsunuz onun üzerinden hareket edeyim...

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
teşekkür

sayın kaikai hayvan hareketlerinin gösteren aylık cetvel hazırlamaya çalışıyorum "aylık cetvel" adlı rapor standart form olduğu için o şekilde rapor almam lazım yani nereye nekadar hangi cinsten hayvan sevk edilmiş?
raporun tam şekli ekte

Excel Vers. ve Dili
xp türkçe
yanlız burda şöyle bir sorun var yeni hayvan ekleyin türü eklediğinizde (örneğin hiç kedi adına bir şey yoktur. sonra kendi hayvan türü eklersin işte bu durumlarda) raporda yer almaz...eğer bu rapordaki hayvanlar standart ise ben biraz çalışayım...

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
kaikai ilgine çok teşekkür ediyorum benim bilgimle buraya kadar elim kolum bağlandı.
hayvan cinsleri standart
değişmeyecek
ay içerisinde o cinsten hareket olmamışsa raporda yer alacak ama boş kalacak

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
sayın kaikai

sayın modalı benzer bi konuda ekteki örneği yapmış ama ben uyarlıyamadım istersen bir de ona bak

Excel Vers. ve Dili
xp türkçe
sayın hozzeybek sizin işinizi dinamik rapor oluşturmayı öğrenir öğrenmez yapıcam inşallah..

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhabalar;
Örnek mdb ve xls ye baktım;
Öncelikle tablo ve ilişkileri yeniden gözden geçirin ( son günlerde hep bunu yazıyorum) . Hayvan cinsleri sabitse dinamik rapora gerek yok, ayrıca çarpraz sorguya da gerek yok. Tablo ve ilişkileri düzenledikten sonra oluşturacağınız sorgularda "left join" ve "right join" e dikkat edin yeter...

Excel Vers. ve Dili
xp türkçe
sayın hozzeybek;
excel tablosunu inceledim ama şöyle bir sorun var,
hayvanın çıktığı köy demişsin birde hayvanın çıktığı mahalle demişsin bunlar veritabanında hareketler tablosunda hangi alanlara tekabul ediyor.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Onlar Önemlİ DeĞİl Raporlar BÖlÜmÜnde Aylik Cetvelİn Tasarimina Bakarsan Onlarin Sabİt OlduĞunu GÖrÜrsÜn Yanİ "merkez" "karapinar" Olarak GÖzÜkecek

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
bir de Beab05'in söylediklerini düşündüm ama bi sonuca ulaşamadım henüz 2 aydır acccessle uğraşıyorum accesi mantığını tam olarak anlamış değilim

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın hozzeybek,

Sorunlarınız çözüldü.

1. İl adlarının görünmemesi: Tabloyu tasarım görünümünde açıp il adı alanına geliriz. Aşağıda iki sekme var biri genel diğeri Arama. Aramayı seçip metin kutusunu açılan kutu olarak ayarlarız. Daha sonra Satır kaynaı alanının yanındaki ... seçip sorgu tasarım penceresini açıp, İller tablosunu sorguya ekleyip iki alanı da sorguya ekleriz. İlişkili sütunu 2 yapıp tabloyu kaydederiz.

2.Aylı cetvel Raporu konusu: SS_Çapraz1 sorgusuna Cinsi tablosunu da ekleriz. Cinsi alanlarını ilişkilendiririz, ilişkinin üstüne çift tıklayıp, açılan pencereden 3. seçeneği seçeriz. (Cinsi tablosunun tüm verileri diğer tablonun olan verileri) Sanırım sondaki deyimleri de değiştirdim. Onları da inceleyip takıldıklarınızı sorabilirsiniz.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Sayın Modalı
Size nekadar teşekkür etsem azdır.
yaklaşık 2,5 aydır accessle uğraşıyorum
sizler sayesinde az zamanda çok değerli bilgiler öğrendim.
size ve forumda bilgisini esirgemeyen bütün arkadaşlara
şükranlarımı sunuyorum.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Sayın modalı
il adı tablolarda gözüküyor ama raporda neden gözükmüyor?

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın hozzeybek,

Tablo SS ve raporların il alanlarınıda açılan kutu olark değiştirin. Özellikler veri sekmesinin satır kaynaklarının yanındaki ... e basıp sorgu hazırlama penceresini etkinleştirin. Sorguya tblİlleri ekleyin daha sonra her iki alanı da ekleyip pencereyi kapatın. Özellikler biçim sekmesinden sütun sayısı 2 yapın, sütun genişliklerini de 0cm;2,5cm olarak ayarlayın.

Kolay gelsin:)

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
teşekkürler
oldu tamam