Cevapsiz Kalan Konular

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-02-2025
Arkadaşlar, forumda şişkinlik yaratmamak için Cevapsız Kalan Konular'ı hep bir yerde toplanması iyi olur. Sorusuna henüz cevap bulmamış arkadaşlar konusu ile ilgili yönlendirme linkini ve açıklamaları bu konu altına mesaj olarak kayıt ederse, konu güncelliğini korumuş olur ve tekrar tekrar aynı konu için başlık açmak durumunda kalmaz. Ayrıca soru cevaplamak isteyenler tüm cevapsız konuları topluca görmüş olur.

Yalnız konusuna cevap alan arkadaş, mesajına Düzeltme ile girip konunun cevaplandığını/arayışının bittiğini belirtmesi gerekir.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn serdarokan

Bu istediğiniz teknik olarak büyük olasılıkla yapılabilir ama gerekliliği konusunda tereddütüm var. Çünkü cevapsız kalan sorulara bakarsanız çoğunlukla yeterince açık olmadığından anlaşılamayan, uzun çözüm gerektiren yada kimsenin bilgi sahibi olmadığı bir konuyu içeren tipte sorulardan oluşmaktadır. Dolayısıyla bu tip sorular bu özelliklerini korudukları sürece cevapsız kalmaya devam edeceklerdir.

Bence soru sahibi bu durumu dikkate alarak sorusunu yinelemesi daha faydalı olacaktır.

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
20-02-2025
Derlenen Verileri Bir Başka Ölçüte Göre Hesaplama

Arkadaşlar sıkıntı vermek istemiyorum. Henüz cevap bulamadığım bir sorum var. Zamanı olup ta ilgilenen olursa memnun olurum. Sağlıcakla kalın.

http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=29028

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Yukarıdaki belirtiğiniz konuyu beraber çözmüştük.Kullanılan makrolara bakarsanız ne kadar zaman aldığını görürüsünüz.
Zaten diğer isteğinizi tarafımdan olma ihtimali olsaydı onuda çözerdim
bunun sebebide çok fazla olasılık olduğu ve karışık olduğu için.

Bunu yazmamım sebebi Sn.Levent beyin açıklamasını onaylamak içindir.Yoksa size karşı bir alınganlık yaptığı algılamayın.

Konunuzu tekrar gündeme getirin.Bir yapanda çıkabilir.El elden üstündür.

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
20-02-2025
Sayın Zafer, sizde bir yanlış anlamaya yol açma ihtimalinden dolayı asıl ben sizden özür dilerim. Sakın bir anlama olmasın, sizin yaptığınızı beğenmemek gibi bir durum asla söz konusu bile olamaz. Bilakis ben kendi çevreme hangi konuları kimler ile çözdüğüm konusunda sizlerin övgüsünü de yapıyorum.

Aslında buradaki amacım, konuyu kademe kademe geliştirmek. Sizin çözüme kavuşturduğunuz aşama en temel aşamaydı, Allaha şükür o kısım hal oldu. Nihai biçime kadar daha yol var. Belkide çözümü olmayacak. Bu konuları zaman zaman gündeme getirip, paralel olarak başka arkadaşların da yararlanabileceği ortamlar da yaratmak istiyorum. Bu esnada soru da çözülürse ne alâ. Sizler gibi beyinler oldukça excelde çözülmeyecek konu yok bence. Ben bu forumu "tesadüfen" keşfedene kadar bunların bile yapılabileceğini "bilmiyordum". Şimdi sizler gibi yetenekleri görünce biraz yaramaz çocuklar gibi şımarıklık yapıyoruz galiba.

Ayrıca üstünden bu kadar zaman geçmesine rağmen konuyu hala etmeniz ayrıca takdire şayan.

Başarılarınızın devamını dilerim.

Son düzenleme:

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Sayın Zafer, sizde bir yanlış anlamaya yol açma ihtimalinden dolayı asıl ben sizden özür dilerim. Sakın bir anlama olmasın, sizin yaptığınızı beğenmemek gibi bir durum asla söz konusu bile olamaz. Bilakis ben kendi çevreme hangi konuları kimler ile çözdüğüm konusunda sizlerin övgüsünü de yapıyorum.
.
Rica ederim.Asla yanlış anlamadım söz konusu olan o başlık olduğu için yazdım.Ayrıca güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...