cheakbox ile toplama eklem yada çıkarma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe
Merhaba ilk olarak bu soruyu tam olarak nereye açmam gerektiğine emin olmadığım için buraya açtım. hatam olduysa özür dilerim.

Sormak istediğim soru şu.

bir yıllık bir excel tablom var bazı hesaplamalar yaptığım.

13 sekmeden oluşuyor 12 ay ve toplam sekmesi

örnek ocak sayfasına bir cheakbox koyduğumda ve bunu işaretlediğimde

toplam sayfasındaki L6 "=TOPLA(OCAK:ŞUBAT!L6)" koduma işaretli ayı eklesin yada çıkarsın eklesin.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe
Çok saol işime çok yaradı fakat bunu tam olarak nasıl yaptığını anlatabilirsen çok sevinirim farklı yerler içinde bunu kullanmak isterim.

Son düzenleme:

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
  • Öncelikle sayfaya Onay Kutusu (CheckBox) ekliyoruz.
  • Eklediğimiz onay kutusu üzerinde sağ tıklatıp Denetim Biçimlendir diyoruz.
  • Denetim sekmesinden hücre bağlantısı ayarlıyoruz. (Üzerine tıklandığı zaman Doğru, Yanlış değerlerini yazdıracağı hücreyi: Ben A1 ayarladım)
  • Son olarak da formülümüzü yazarken Eğer ile değeri toplama dahil edip etmeyeceğini belirliyoruz.( EĞER(A1=DOĞRU;L6) Yani A1'de doğru yazıyorsa (ki bu onay kutusu işaretli demektir.) L6'yı topla yazmıyorsa toplama.
Umarım anlatabilmişimdir.

Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe
  • Öncelikle sayfaya Onay Kutusu (CheckBox) ekliyoruz.
  • Eklediğimiz onay kutusu üzerinde sağ tıklatıp Denetim Biçimlendir diyoruz.
  • Denetim sekmesinden hücre bağlantısı ayarlıyoruz. (Üzerine tıklandığı zaman Doğru, Yanlış değerlerini yazdıracağı hücreyi: Ben A1 ayarladım)
  • Son olarak da formülümüzü yazarken Eğer ile değeri toplama dahil edip etmeyeceğini belirliyoruz.( EĞER(A1=DOĞRU;L6) Yani A1'de doğru yazıyorsa (ki bu onay kutusu işaretli demektir.) L6'yı topla yazmıyorsa toplama.
Umarım anlatabilmişimdir.
çok saol gerçekten çok güzel bir anlatım oldu ve bunu farklı yerlerde kullandım çok iyi oldu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...