CheckBox ile DTPicker'ın aktifleştirilmesi

Excel Vers. ve Dili
2007 TR
Merhabalar CheckBox15 seçildiğinde,DTPicker5 i aktif hale getirmeye çalışıyorum. Nasıl bir kod uygulamam gerekir? Teşekkürlerimle.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Aşağıdaki kodları userformun kod sayfasına kopyalayın.

Kod:
Private Sub CheckBox15_Click()
DTPicker5.Enabled = CheckBox15.Value
End Sub

Private Sub UserForm_Initialize()
DTPicker5.Enabled = False
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2007 TR
Teşekkür ederim Sn.Leventm. Sizlerin sayesinde forma her girdiğimde yeni birşeyler öğreniyorum. Ellerinize sağlk

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2007 TR
Sn. Leventm
CheckBox15, seçili değilken yine de DTPicker daki tarihi excel sayfama aktarıyor. Acaba kodu aktarırken mi hata yaptım? Ayrıca ekteki forma göz atabiilrseniz, Arama Detayları Frame inde Yeni Arama butonu koydum. Lakin form ilerledikçe, tasarımın yapısı hakkında şüphelerim oluşmaya başladı. Bu Yeni Arama butonunda düşündüğüm şey, her müşteri yeniden arandığında, Arama Detayları Frame i içerisindeki bilgileri History sekmesine aktarabilmekti.
Bu konuyla da ilgili yorumlarınızı alabilirsem çok sevineceğim.
Saygılarımla,

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003 Türkçe
Sayın leventm arkadaşım ben excel çalışma sayfamda sadece bir hücreye tarih giriyorum, diğer yerler o girilen tarihe göre ayarlanıyor.

Ben o hücreye tıkladığımda(yada yanında ok işareti olabilir) klavyeden tarih girişi yapılmasın bana küçük bir takvim açılsın. Ben ordan tarihi seçeyim ve hücreye yazsın. Tarih formatıda dd.mm.yyyy yada dd Şubat yyyy

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003 Türkçe
leventm verdiğiniz örnek tam istediğim gibi ancak ben başka çalışma kitabına uyguladığım zaman hata veriyor bu makro.....

Benim çalışma sayfamın adı Rapor ve tarihin yazmasını istediğim hücrede A22....

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Hata vermesi normal çünkü sizin sayfada calendar nesnesini bulamıyor. Önce kendi dosyanızda sayfaya ekle-nesne-takvim denetimi 10 (veya 11) i ekleyin. Daha sonrada benim verdiğim dosyadaki kodları kendi dosyanıza kopyayın.

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003 Türkçe
Bir sorunum daha çıktı bu sefer arkadaşım; benim tarih yazdığım hücre kilidini kaldırıp sayfa koruması yaptığım zaman hata veriyor... Sayfayı korumadan işlem tamam................

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bu durumda takvime yazılan kodu aşağıdaki ile değiştirin. Kodda şifre "123" tür. Buraya kendi şifreniniz yazın. Veya Tarihin olduğu hücreyi koruma dışıda bırakabilirsiniz.

Kod:
Private Sub Calendar1_Click()
ActiveSheet.Unprotect "123"
[c5] = Calendar1.Value
[c5].NumberFormat = "dd mmmm yyyy"
Columns(ActiveCell.Column).EntireColumn.AutoFit
Calendar1.Height = 0
ActiveSheet.Protect "123"
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003 Türkçe
leventm çok çok teşekkür ediyorum takvimim şimdi tamam... ellerine sağlık makroların için.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002
Leventm gerçekten bu konuda çok başarılısınız. Teşekkürler emeklerinize veemeği geçen herkese...

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003 Türkçe
Çok sevgili Leventm; örnekte gönderdiğim çalışma sayfasında sizinde daha önceki yardımlarınızla A22 hücresine tıkladığım zaman takvim açılıp istediğim tarih seçimini yapıyorum.
Ancak benim sizden istediğim bu açılan takvim yerine daha renkli ve güzel bir takvim olarak açma imkanımız varmıdır...?

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003 Türkçe
Arkadaşlar bir cevap yazacak kişi yok mu?