Checkbox

Merhaba arkadaşlar,
Benim sormak istediğim soru şu. Bir soruya evet veya hayır seçenekli 2 checkbox'ım var. Ben sorunun cevabının 1 kere alınmasını istiyorum. Yani eğer evet yanıtı verirlerse hayır'ı işaretleyemesinler istiyorum. Bu konuda yeni olduğum için çözemedim. Acaba nasıl yapabilirim ? Bununla ilgili ekte bir örnek dosya var.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Tevfik Bey yardımlarınız için teşekkür ederim. Gönderdiğiniz dosya örnek olması açısından çok işime yaradı. Fakat benim hazırladığım dosyada 2 ve 3 cevaplı seçenekler var. 2 seçenekli de eğer kişi doğruyu işaretlerse yanlış butonunun visible özelliğinin kalkması çok güzel. Fakat ben dosyada control kullandığım için yeniden option button ekleyemedim. Option buton ile bunu gerçekleştiremedim :( Ekte hazırladığım dosyada bunu görebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
2010 TR
merhaba

vb 'te nesne eklemek için görünüm araç çubuklarından visualbasic 'i işaretleyiniz.ekrana gelen visual basic penceresinde istediğin nesnenin üzerine tıkla .sayfada istediğin yere fare ile konumlandır.

vb basic ile oluşturulan checkbox ların 2 veya 3 tane veya daha fazla olmasının bir önemi yok işaretlenen checkbox dışındakilerin visiblelerini kodla false yaparsınız..

inşallah anlatabilmişimdir....
iyi çalışmalar