çift sorgulu

Excel Vers. ve Dili
2007 ingilizce
çift sorgulu

arkadaşlar emniyetteyim;
olay veri girişi yapıyorum olay bilgileri diyelim
olay no:
olay tarihi;
saati:
adresi:
olay adı:
ve ayrıca olaya karışanlara ait bilgiler girilmesi gerekiyor
aynı olaya 15 kişi bilgiside girilebiliyor
kişi bilgileride
adı soyadı
baba adı
olay konumu
doğum yeri tarihi
vs. gibi bilgiler girilmesi gerekiyor.
benim isteğim kayıtlı kişi varsa ona olay eklemek, kayıtlı kişi değilse yeni olayla bağdaştırmak.
sorgulamada olay olarak sorguladığımda alt formda olaya karışanların listelenmesini istiyorum.
kişi sorguladığımda karıştığı olayların listelenmesini istiyorum.
yardımcı olursanız sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
2007 ingilizce
arkadaşlar bu işten hiç anlayan yokmu
yardımlarınızı bekliyorum.

Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
Sn 86126;

Belki şu anda sorunuzu çözmeye uğraşan vardır ama ben de çözüm bulmaya çalışayım.
OLAYA KARIŞANIN KONUMU ne demek, NKO, AYDINLATILMA DURUMU ne demek anlayabilmem gerekir. Anlayamadığım konulara yardımcı olabilmem imkansız. Gönderdiğin accesste 2 tane tablo var. Bu tablolara _10-15'er satır_ hayali veri girerek tekrar gönderebilir misiniz?
Saygılar, İyi Çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2007 ingilizce
ÖRNEK BİLGİLER EKLEDİM

bENİM İSTEĞİM OLAYIN FORMUNU AÇTIĞIMDA OLAY BİLGİLERİ VE ALTINDA olaya karışanların listesini ve bilgilerini versin

şahıs (kişi) formunu açtığımda karıştığı olayların bilgisini formun altında tablo olarak versin

ayrıca kişinin bilgileri önceden varsa yeniden kimlik bilgileri girilmesin. teşekkürler şimdiden

Excel Vers. ve Dili
2007 ingilizce
Resimde gösterdiğimin kişiler için olanlarını yapmak istiyorum

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2007 ingilizce
arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

Sn 86126
Dosyanıza bakınca bir tablo daha eklemek durumunda olduğunuzu gördüm.
Yani üç tablonuz olacak.
1- Kişi tablosu
Bu tabloda kişilerin karıştığı olaylardan bağımsız olarak kimlik bilgileri bulunacak burada Birincil Anahtar olarak TC Kimlik Numarasını kullanırsanız sizin için bayağı kolaylık olur sorgularda. Her kişi bir defa kayıt edilecek.
2- Suç Bilgileri Tablosu
Bu tabloda ise Birincil anahtar Suç No alanı olmalı, Olay Yılı, Olay Ayı gibi bilgiler girilmesine gerek yok. Çünkü Olay Tarihi'nden Sorgu ile çıkarılabilinir.
3- Olaya Karışanlar Tablosu
Bu tablo, Olay No ile Suç Bilgileri Tablosuna, TC Kimlik No ile de Kişi tablosuna bağlanacak
Olay No,
TC Kimlik No,
ve kişinin olayla ilişkili konumuna ait bilgileri bulunması gerekiyor.
Böyle bir dosya oluşturun daha sonra taboları birbirleri ile ilişkinlendirip, Bilgi Giriş Formu ve Sorgular hazırlayalım.

Excel Vers. ve Dili
2007 ingilizce
elimdeki verilerin tamamında tc kimlik no yok ikisinde de suç numarasını kullanamazmıyız ve acemisiyim accesin yardımcı olursanı sevinicem

Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
Sn 86126;

İnanın işim o kadar yoğunki çok az vakit bulabiliyorum programınızı hazırlayabilmek için. Yine de şimdilik yapabildiğim kadarını gönderiyorum. En azından bir fikir vermesi için. Devamı için de fırsat buldukça uğraşacağım.
Tabii diğer arkadaşların daha iyi bir çalışması varsa veya kaldığım yerden devam ettirmek isteyen varsa uğraşsınlar.
Saygılar, İyi Çalışmalar.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2007 ingilizce
eline sağlık veri girip denemeye çalışacağım sorularım çok olacak. ilgin için tşk ederim.